Ankara’da 2 kişi tutuklandı

Post date:

Author:

Category:

 26 Nisan’da gözaltına alınan Necip Ermiş ve Gökçenin Aras tutuklanırken, 10 Ekim katliamında yaralanan Cihan Andiç’in babası Ahmet Andiç Diyarbakır’a gönderildi.

26 Nisan’da yapılan operasyon ile gözaltına alınan 4 kişiden 3’ünün emniyetteki işlemleri sona erdi. 10 Ekim katliamında yaralanan Cihan Andiç’in babası, Diyarbakır 78’liler Derneği MYK üyesi Ahmet Andiç Diyarbakır’a gönderildi. Aynı zamanda 10 Ekim Derneğinin kurucuları arasında yer alan Andiç’in daha önce yargılandığı bir davadan ifade vermediği gerekçesiyle Diyarbakır’a gönderildiği öğrenildi.

Aynı gün gözaltına alınan Mizgin Ermiş çıkarıldığı savcılık tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, Necip Ermiş ve Gökçenin Aras savcılık tarafından tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildi. Ermiş ve Aras çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Sincan F Tipi Cezaevine gönderildi.

1 MAYIS GÖZALTILARI SERBEST

Bu arada dün 1 Mayıs bildirisi dağıttıkları gerekçesi ile gözaltına alınan ESP ve SGDF üyesi 6 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR