Antep’te açık oy, Urfa’da dayak

Post date:

Author:

Category:

Antep’te açık oy kullanılırken, Urfa’nın Ceylanpınar ilçesi Şawato Mahallesinde HDP’li sandık görevlileri darp edilerek köyden çıkarıldı.

Oy kullanmak için sandık başına giden yurttaşlar, Urfa ve Antep’te engellerle karşılaştı. Urfa’nın Ceylanpınar ilçe merkezinde HDP’li müşahitlerin sandık başına gitmesine polisin zorluk çıkarırken, tamamı korucu olan Aydoğdu (Şawato) mahallesinde, muhtar Derviş Gmüş’ün açık oy kullanma talebi reddedilince, HDP’nin sandık görevlileri Necmi Taş ve Mahmut Şahin darp edilerek mahalleden uzaklaştırıldı.

HDP’li yöneticiler, ilgili ilçe seçim kuruluna suç duyurusunda bulundu.

Urfa merkez Karaköprü ilçesi İncirliova Ortaöğretim okulu 1083 nolu sandıkta ise, sandık başkanının oy pusulalarını “Evet” görünecek şekilde katladığı ve oy vermeye gelen yurttaşların katlanmış oy pusulasında ilk “Evet” ile karşılaştığı ifade edildi.

ANTEP’TE AÇIK OY KULLANILDI

Antep’te AK Partililerin açık oy kullanmasıyla başladı. Nurdağı ilçesine bağlı Mesthöyük mahallesinde “Evet” tercihli açık oy kullanımı görüntülere yansıdı.

Şehitkamil ilçesi Kayaönü Mahallesinde bulunan Şehit Nafi Çevik Ortaokulunda ise, AK Parti ve CHP’li sandık görevlileri arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. CHP’li sandık görevlileri AK Partili sandık görevlilerinin yakalarına taktıkları beyaz ve turuncu renkli kalemleri ile kimlik beyan ettiklerini ve sökmelerini istedi. Bunun üzerine yaşanan tartışmada AK Partili olduğu ifade edilen bir sandık görevlisi okulun salonunda, “Yakasına kalemi takmayan kim olursa olsun Abdulkadir Yüksel’e (AK Parti Antep milletvekili) hesabını verecek” şeklinde tehditte bulundu.

52 OY PUSULASI EKSİK ÇIKTI

Aynı okulda bulunan 2171 numaralı sandıkta 52 oy pusulası eksik olduğu ortaya çıktı. Sandığa giden HDP avukatları eksik çıkan pusulalara ilişkin tutanak tuttu.

Kent genelinde, AK Partinin sandık görevlilerinin parti amblemini taşıyan kartları yakalarında taşıdıkları HDP’nin bu konuda da tutanak tuttuğu ve suç duyurusunda bulunacağı belirtildi.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR