Asker Seftar Taş’ın ailesi 5 gündür açıklama bekliyor

0
146

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, dün yaptığı basın toplantısında DAİŞ’in yayınladığı videoda yakılarak öldürülen 2 askere ilişkin soruları yanıtsız bırakırken yakılan askerlerden biri olduğu iddia edilen Seftar Taş’ın ailesi, 5 gündür yetkililerden açıklama bekliyor

Geçtiğimiz hafta DAİŞ’in Türk askeri olduğu iddia edilen 2 kişiye ait infaz görüntülerini yayınlamasının üzerinden 5 gün geçmesine rağmen halan hükümet yetkililerinden ailelere bir açıklama yapılmadı. İnfaz edilen askerlerden biri olduğu iddia edilen ve 16 aydır DAİŞ’in elinde rehin bulunan Îdırli (Iğdırlı) Seftar Taş’ın ailesi, aradan geçen zamana rağmen yetkililerden bir bilgi alamadıklarını söyledi. Kilis’te bulunan Şehit Mehmet Hudut Karakolu’nda askerlik yaparken, 1 Eylül 2015 tarihinde DAİŞ tarafından kaçırılan Taş’tan o günden sonra haber almayan acılı babası Aydın Taş, 5 gündür bir açıklama beklediklerini dile getirdi.

Hükümet sessizliğini koruyor

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da dün düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin DAİŞ’in elindeki askerlerle ilgili sorduğu soruları yanıtsız bırakmıştı. Öte yandan görüntülerin yayınlanmasının ardından hükümet internete erişim hızını düşürmüş ve 3 gün boyunca sosyal medyaya erişim durma noktasına gelmişti.

ÎDİR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here