Askeri konteyner bölgesinde mühimmat patladı!

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Gaziantep karayolunun 15’inci kilometresinde bulunan ve askeri personelin kaldığı belirtilen geçici konteyner bölgesinde yangın çıktı. Mühimmat patlamalarının da yaşandığı öğrenilen itfaiye uzun süre yanaşamadı.

PATLAMA SESLERİ KİLİS KENT MERKEZİNDEN DUYULUYOR

Kilis-Gaziantep karayolunun 15’inci kilometresinde bulunan ve askeri personelin kaldığı belirtilen geçici konteyner bölgesinde  çıkan yangın da mühimmat patlamaları da meydana yaşandı. itfaiye uzun süre bölgeye yaklaşamadı. Patlama sesleri Kilis kent merkezine kadar geldi. Kilis-Gaziantep karayolu saat 04:00’ten bu yana kapalı.

YANGIN, KONTROL ALTINA ALINMAYA ÇALIŞILIYOR

Kilis’te Fırat Kalkanı Harekatı’nda görevli askerlerin barındığı konteynerlerden oluşan geçici askeri birlikte, bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Patlamaların da yaşandığı yangın, kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Kilis-Gaziantep karayolunun 15’inci klometresinde, Fırat Kalkanı’nda görevli askerlerin barındığı geçici askeri birlikte sabaha karşı bilinmeyen bir nedenle yangın başladı. Mühimmat patlamalarının da yaşandığı konteynerlerin bulunduğu birliğe çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Ekiplerin müdahale etttiği yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

VALİLİK’TEN AÇIKLAMA

Kilis Valiliği’nden, can kaybı yaşanmadığı, dumandan etkilenen 10 askerin tedavi altına alındığı açıklaması geldi.

Valiliğin, rüzgarın etkisiyle mühimmat deposuna sıçradığını belirttiği yangın nedeniyle olay yerine çok sayıda ambulans, arama kurtarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR