Askerlerden HDP milletvekili Önlü’nün eşine: Terörist vekil tanımam

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Nazimiye İlçesinden dönerken askeri kontrol noktasında yaklaşık bir saat keyfi tutulan HDP Dersim Milletvekili Alican Önlü’nün eşi Hayriye Önlü askerlerin hakaret ve azarına maruz kaldı. Olay yerine gelen Önlü’nün yasayı hatırlattığı astsubaydan, “Yasa değil benim dediğim olur. Kendini vekil zanneden” sözleri dikkat çekti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Dersim Milletvekili Alican Önlü’nün eşi Hayriye Önlü, Nazimiye ilçesinden dönerken kent merkezine 2 kilometre kala askeri kontrol noktasında durduruldu. Burada yaklaşık yarım saat tutulan Önlü, aracın vekile ait olduğunu söylemesi üzerine noktadaki bir asker tarafından, “Ben HDP’li terörist vekil tanımam, o vekillerin hepsi terörist” diyerek azarlandı. Bu sırada evinde bulunan Alican Önlü olayı duyması ile kontrol noktasına gitti. Önlü, Meclis’in verdiği kartın olduğu, yasalara uymak zorunda olduklarını söylemesi üzerine görevli astsubay, “yasa değil benim dediğim olur. Benim vekilim değilsiniz. Kendini vekil zanneden” demesi dikkat çekti.

Kontrol noktasında yaklaşık bir saat tutulan Hayriye Önlü eşi Alican Önlü ile birlikte buradan ayrıldı.

Bir astsubayın kendini yargını yerine koyduğunu belirten Önlü, partilerine yönelik yaklaşımın AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın yansıması olduğunu söyledi. Önlü, “Başta Tayyip Erdoğan, olmak üzere iktidarın dili, üslubu, tavrının asker ve polislerde yarattığı bir etkidir. Bunu bir astsubayın densizliği olarak göremeyiz. Cesareti saraydan alıyorlar” dedi.
Önlü, daha döne kadar talimat aldıkları hukuk tanımayan bürokrat ve komutanlarının “FETÖ”den ve çetecilikten hapis olduklarını söyledi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR