‘Atatürk’ açıklaması tepki çeken Bakan Müezzinoğlu’na CHP’den istifa çağrısı

Post date:

Author:

Category:

CHP Milletvekili Kazım Arslan, yaptığı yazılı açıklamayla, “Bu ülkenin en büyük külhanbeyi Atatürk’tür” diyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na sert tepki gösterdi.

Arslan Türkiye’nin, Atatürk’e hakaret ettikçe kendi koltuğunu garantilediğini düşünenlerce yönetildiğini öne sürerek, “Bakan Müezzinoğlu’nu bu son derece hatalı açıklamasından, kurucu değerlerimizi hedef alan sözünden dolayı özür dilemeye ve istifa etmeye davet ediyorum” dedi. Bakan Müezzinoğlu’nun Cumhuriyeti ve onun kurucusunun değerini kavrayamadığını ileri süren Arslan, şöyle devam etti:
“Bakan Mehmet Müezzinoğlu Türkçe sorunu yaşıyor, ya da devlet adamlığından haberi yok. Atatürk gibi dünya çapında bir lideri, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, eşsiz başkomutanı, dahi bir öngörü ustasını Türkiye’ye sürekli itibar, imaj ve toprak kaybettiren bir külhanbeyiyle kıyaslamak ancak ve ancak gaflet ve hiyanet içinde olanların çırpınışıdır. Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin sayesinde bu makama geldiğini unutarak, sırf ağzı dolsun, koltuğu yerinde dursun diye konuşuyor, haddini aşıyor. Söylemi de bir bakana yakışmıyor. Bakan Müezzinoğlu saçma bir kıyaslamanın içine girerek inanılmaz bir gafletin içine düşmüştür.”

Bakan Müezzinoğlu’nun ilerlemenin yolunun kabadayılıktan değil, bilgiden ve devlet adamlığından, rejimi yıkmaktan değil kurmak ve ilerletmekten geçtiğinin farkında olmadığını ileri süren Arslan açıklamasında şöyle dedi:

“One Minute’ ile yola çıkıp Malatya’ya radar üssü kurduran, ülke onurunu Mavi Marmara’dan sonra 20 milyon dolara İsrail’e satmaya kalkanlar mı bize külhanbeyliğinden bahsedecek? İçi boş kabadayılığın, Süleymanşah Türbesi’ni terk edenlerin, 18 Adadan Türk askerini çekenlerin, AB’ye içi boş sözlerle yüklenenlerin Atatürk’ün dış politikasından, devlet adamlığından, önderliğinden öğreneceği çok şey var. Türkiye’nin lafa gelince yangında kül bırakmayıp masa başında ülkeye toprak, itibar ve para kaybettiren bu kadroların sahte kabadayılığından çekeceği tek bir çile dahi kalmadı. Artık yeter, Türkiye’de bizzat iktidar eliyle rejimin ve liderimizin üzerinden oynanan oyunu bozmanın tam zamanıdır! Herkes haddini bilmeli ve ona göre bir ifade kullanmalıdır. Eğer siz haddinizi bilmezseniz, millet sizin haddinizi sandıkta en kısa zamanda bildirecektir.”

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR