‘Atatürk Havalimanı’ndaki saldırı kimin bilgisinde yapıldı?’

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Atatürk Havalimanı’nda Barbaros Şansal’a yapılan saldırıyı gerçekleştirenlere ilişkin, “Bu kişilerin aprona kadar girişi kim ya da kimlerin bilgisi dahilinde gerçekleşmiştir?” diye sordu.

Atatürk Havalimanı’nda Barbaros Şansal’a yapılan saldırıyla ilgili Meclis’e Başbakan Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren, CHP İstanbul Milletveki Sezgin Tanrıkulu saldırıyı gerçekleştiren kişilere kimlerin izin verdiğini sordu.

Saldırıyı gerçekleştiren kişilerin uçak aprondayken nasıl alan girdiğinin açıklanması gerektiğini belirten Tanrıkulu, aprona giriş ve çıkışlarda daimi giriş kartına sahip personel hariç kimsenin giremediğine dikkat çekerek, “Linç girişiminde bulunlar hakkında ne tür yasal işlem yapılmıştır, olayla ilgili kamera görüntüleri incelenecek midir ve bu kamera görüntüleri kamuoyu ile paylaşılacak mıdır?” sorularına yanıt istedi.

Uluslararası uçuş güvenliği kurallarının ihlal edildiğini ifade eden Tanrıkulu, “Bundan sonra benzer olaylar yaşanmaması ve gelen-giden yolcuların linç girişimine, saldırıya vb. uğramaması nasıl engellenecektir?” diyerek Başbakan Yıldırım’a yolcuların güvenliğinin nasıl alınacağını sordu. (Ankara/EVRENSEL)

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR