Avrupa’da ölü sayısı 16 bine yaklaştı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

İtalya Sivil Savunma tarafından yapılan açıklamaya göre son 24 saat içerisinde 662 kişi hayatını kaybetti. Ülke genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı 8 bin 165’e yükseldi.

Sıkı bir karantina uygulamasına rağmen 24 saat içerisinde 5 bine yakın yeni vaka tespit edildi. Toplam vaka sayısı 62 bini aştı.

İtalya dünyada koronavirüsten en fazla etkilenen ülke olurken, bu ülkeyi diğer bir Avrupa ülkesi olan İspanya takip ediyor.

Covid-19 salgını İspanya’da 4 bin 89 kişinin ölümüne neden oldu. Son 24 saat içerisinde 655 yeni ölüm gerçekleşti. Ülkede doğrulanan vaka sayısı 56 bin 188’e yükseldi. Sağlık Acil Durumlar Merkezi Müdürü Fernando Simon, “Hayatını kaybedenlerin yüzde 87’sine yakını 70 yaşın üstündekilerden oluşuyor” dedi. Ölümlerin yarısı Madrid bölgesinde gerçekleşti.

FRANSA’DA 16 YAŞINDAKİ BİR KIZ ÇOCUĞU ÖLDÜ

Perşembe saat 19.40 itibariyle Avrupa’da hayatını kaybedenlerin sayısı 15 bin 865 olarak hesaplandı. İtalya ve İspanya ölümlerin en fazla yaşandığı ülkeler olurken, bu ülkeleri Fransa takip ediyor. Fransa Sağlık Müdürü Jerome Salomon, hayatını kaybedenlerin sayısının, 365’inin son 24 saatte olmak üzere 1696’ya, toplam vaka sayısının 29 bin 155’e yükseldiğini bildirdi. Ölenler arasında 16 yaşındaki bir kız çocuğunun da olduğu bildirildi. Pandeminin en hızlı yayıldığı kıta olan Avrupa’da 270 bin dolayında vaka tespit edildi.

ABD’DE ÖLÜ SAYISI BİNİ GEÇTİ

Koronavirüs pandemisinin yeni merkez üssü olmasından endişe edilen ABD’de hayatını kaybedenlerin sayısı Çarşamba akşamı bini geçti. New York eyaletinde son 24 saat içerisinde 100 kişi daha hayatını kaybetti. Salgının başından beri bu eyalette 385 kişi yaşamını yitirdi.

Ülke genelinde vaka sayısı 70 bine yaklaştı. Bu hızla giderse vaka sayısı da ölü sayısı da pandeminin başladığı yer olan Çin’i geçecek.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR