Avukatlar cübbeleri ile Adalet Yürüyüşü’nde

Post date:

Author:

Category:

Birçok kentten cübbeleri ile Adalet Yürüyüşü’ne katılan avukatlardan Sakarya Baro Başkanı Zafer Kazan, barolara yürüyüşe katılma çağrısında bulundu.

CHP’nin Ankara’dan İstanbul’a başlattığı Adalet Yürüyüşü, sıcağa aldırış etmeyen on binlerin oluşturduğu kortej ile devam ediyor. Sabah saatlerinde Hendek ilçesinden yola koyulan yürüyüşçüler, Sakarya’ya doğru ilerliyor. Siyasi oluşumlar, sivil toplum kuruluşları ve farklı kesimlerin katılımıyla güne başlayan yürüyüşe, Bursa, Artvin, İstanbul, Sakarya, Urfa, Antep ve Adana barolarına bağlı avukatlar da cübbeleri ile katıldı. Sakarya’ya 18 kilometre uzaklıkta verilen mola yerinde avukatlar açıklama yaptı.

‘BU BİR BAŞLANGIÇ’

Avukatlar adına konuşan Sakarya Baro Başkanı Zafer Kazan, Adalet Yürüyüşü’ne katılma nedenlerini. “Adalet mülkün temelidir, o yüzden buradayız” şeklinde özetledi. Ülkede adalet aramanın zor koşullarda olduğunu dile getiren Kazan, “Sesimizi duyurmak adalet aramak kadar zor. Adalet denilince kendimizi ev sahibi hissediyoruz, uzak duramazdık, yanınızdayız. Adalet hepimizin huzur içinde yaşamasının temelidir, çocuklarımız mutlu ve huzurlu bir ülkede yaşasınlar diye, geleceği kimseden ayrıştırmadan kucaklamak için, insanların ölmediği bir ülke istediğimiz için buradayız. Bu bir başlangıç ve buradan sonra Adalet Yürüyüşü bitmeyecek devam edecek” dedi.

Barolara ve avukatlara seslenen Kazan, “Adalet için gelin bu yürüyüşe katılın” çağrısında bulundu.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR