Ayla Yılmaz: 6 Mayıs’ta türkülerim Denizlere

6 Mayıs’ta Almanya’nın Berlin kentinde Audimax salonunda Deniz Gezmişleri anma etkinliği düzenlenecek. Etkinliğe katılan sanatçılar arasında olan Ayla Yılmaz “Türkülerimi ölümlerden yeniden doğanlara için söyleyeceğim” diyor. 

13147938_565475213626515_553455690_o (1)6 Mayıs Deniz Gezmiş’lerin ölüm yıldönümünde dünyanın pek çok kentinde anma etkinlikleri düzenlenecek. Bu anma etkinliklerinden biri de Almanya’nın Berlin kentinde yapılacak. Pek çok sanatçının katılımıyla gerçekleşecek etkinlik Audimax salonunda 6 Mayıs’ta saat 19:00’da başlayacak. Etkinliğe katılacak sanatçılar arasında  Ayla Yılmaz, Grup Abdal, Ufuk Adalı ve Ali Rıza Türk sahne alacak.

6 Mayıs’tan bir önceki günde 4 Mayıs’ta da Almanya’nın Köln kentinde Mektup Türkü Evi’nde Ayla Yılmaz ve Fuat Saka sahne alacak.

Almanya’da bulunan sanatçı Ayla Yılmaz 6 Mayıs’la ilgili sitemize yaptığı açıklamada;”Emperyalizme ve faşizme karşı verdikleri mücadelede dar ağacında yitirdiğimiz üç yiğit gencimiz Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ı saygıyla anıyoruz. Açtıkları mücadele bayrağını Gezi ruhuyla birleştirenlere selam olsun…” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, 6 Mayıs’ta Berlin’de çıkacağı sahnede ise türküleri ölümlerden yeniden doğanlara armağan edeceğini söyledi.

alevinet.com

 

EN SON EKLENENLER