Ayşe Deniz Karacagil’in anne ve babasına tutuklama talebi

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Rakka’da yaşamını yitiren Ayşe Deniz Karacagil’in cenaze törenine katıldıkları için gözaltına anne Nuray Erçağan ve baba Ömer Karacagil, tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edildi.

Beyrut’tan İstanbul’a gelirken Sabiha Gökçen Havalimanı’nda gözaltına alınan Rakka’yı özgürleştirme operasyonunda yaşamını yitiren Ayşe Deniz Karacagil’in annesi Nuray Erçağan ve babası Ömer Karacagil, tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edildi. Kartal’da bulunan İstanbul Adliyesi’ne sevk edilen Erçağan ve Karacagil’in ifadesi savcılık tarafından alındı. Rojava’da kızlarının cenaze töreninde yaptıkları konuşmaları delil olarak gösteren savcılık, “örgüt propagandası” yaptıkları gerekçesi ile tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edildi.

AVUKATLARA ÇAĞRI

Anne ve babanın tutuklama isteğine tepki gösteren avukatlar, “Ayşe Deniz Karacagil’in anne ve babası, çocuklarının cenaze törenine katılmaları, zafer işareti ve yumrukları havada fotoğrafları olduğu gerekçesiyle tutuklamaya sevk edildi. Sorgu için Kartal adliyesinde bekliyoruz. Meslektaşlarımızı aileyi sahiplenmeye çağırıyoruz” çağrısında bulundu.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR