Bahçeli, ocaklar diyarı Dersim’e giremedi

Dersim halkı tarafından protestolarla karşılanan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kente giremedi. Dersime 7 klometre uzakta bulunan Valiliği ziyaret eden Bahçeli, programında olan esnaf ve cemevi ziyaretlerini iptal etti. Bahçeli ayrıca Cuma namazını Dersimdeki Camide kılacağını söylemesine rağmen kente giremeden Ankaraya geri döndü.
Valiliği ziyaretin ardından çıkışta, beraberinde getirdiği partililere hitap eden MHP genel Başkanı Bahçeli Başbakan Ahmet Davutoğlu’na seslenerek, “İşte Tunceli’deyim” dedi. Valilik önünde polis ablukasına alınmış alanda konuşan Bahçeli, Dersimliler için yine ırkçı ifadeler kullandı, hakaret etti. Bahçeli’nin konuşması sırasında çevresindeki kitlenin tedirgin olduğu gözlenirken, Bahçeli’nin konuşmasını hızla tamamlaması için atılan sloganlara dahi müdahale edildi.
Bahçeli’nin “1937-38 olayları isyandır, hadiseye karışanlar da teröristtir” sözleri adliye içindeki avukatlar tarafından tepkiyle karşılandı. Avukatlar ile polis arasında arbede yaşandı.
Bahçelinin Dersim ziyareti öncesi kentte olağanüstü önlemler alınmış 10 kentten takviye polisler getirilmiş ve Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı’nda tüm izinler kaldırılmıştı.

EN SON EKLENENLER