Barış Akademisyenleri demokrasi için oy kullandı

Post date:

Author:

Category:

KOÜ’den ihraç edilen akademisyenler Hülya Kendir, Yücel Demirer ve Derya Keskin, ülkeye barış, demokrasi ve özgürlüğün yeşermesi için adım attıklarını belirterek, “Hayır”lara vesile olması temennisinde bulundu.

“Bu suça ortak olmayacağız” bildirisine imza attıkları için Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Kocaeli Üniversitesi’nden (KOÜ) ihraç edilen akademisyenler, Hülya Kendir, Yücel Demirer ve Derya Keskin, İzmit Şehit Öğretmen Erkan Aydın İlkokul’unda oy kullandı. Oylarını kullanan akademisyenler, tek temennilerinin barış ve demokrasi olduğunu belirtti.

Oy kullanırken kızının sözlerini hatırladığını ve yaşanan sürece bir nebze de olsa karşı çıkmak için oy kullandığını dile getiren Hülya Kendir, “Kızım bulduğu uğur böceğini incelemiş ve sonrasında bırakmış, kızım barışı dilemiş. Ben de oyumu ülkeye barışın, demokrasinin ve özgürlüğün yerleşmesi için atım” diyerek “Hayır”lı olmasını diledi.

Yücel Demirer ise, birinci önceliğinin barış olduğunu ifade ederek, “Türkiye’nin hiç bu kadar sıkıştığını göremedik” diye belirtti.

‘SONUÇ NE OLURSA OLSUN MÜCADELE DEVAM EDECEK’

Oyunun “Hayır”lara vesile olması temennisinde bulunan akademisyenlerden Derya Kesin ise, çok heyecanlandığını dile getirerek, “Yarın sonuç ne çıkarsa çıksın, demokrasi ve barış için mücadelemiz devam edecek” dedi.

‘DİKTATÖRLÜĞE KARŞI OYUM DEMOKRASİYE’

Aslen Çek Cumhuriyeti vatandaşı olan ve sonrasında Türkiye’ye yerleşen Jitka Şiriner de, oyunu demokrasi ve barıştan yana kullandığını belirtti. Türkiye’de diktatörlüğün yerleştirilmeye çalışıldığını kaydeden Şiriner, “Normal bir Türkiye ve demokrasi istiyorum” diye konuştu.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR