Barış Atay’dan Yavuz Bingöl’e tepki: Gördüğüm yerde…

Post date:

Author:

Category:

AKP’ye verdiği destekle bilinen Yavuz Bingöl, Sabah gazetesine yağtığı. “Bu coğrafyada bir-iki tane daha Tayyip Erdoğan çıksaymış, daha kuvvetli bir coğrafya olurmuş. İran’da, Pakistan’da da onun gibi bir lider olsaydı; Amerika ve İngiltere gibi emperyal güçler bu kadar kolay at oynatamazmış oralarda” açıklamalarına, Sinema oyuncusu Barış Atay’dan yanıt geldi.

AKP’ye verdiği destekle bilinen Yavuz Bingöl, hükümete yakın Sabah gazetesinden İlker Gezici’ye konuştu.

Bingöl röportajda, “Ne kadar çok özgürüz söyleyeyim. Halkın vergilerinden toplanan paralarla alınan silahları, bu ülkenin insanına doğrultacak ve onları öldürecek kadar özgürüz. Onlarca darbe yapıp bu ülkenin gençlerini asacak kadar özgürüz. Bu ülkenin içine girerek, hendek siyaseti yaparak kamu düzenini bozacak kadar özgürüz. Böyle özgürlük olur mu! İleri demokrasi dediğin şey, kurallar silsilesidir üstadım. Siz buna uyarsanız, özgür bir ülke oluyorsunuz. Özgürlüğü, demokrasiyi; birbirimizi hoyratça harcayarak, birbirimizi kolayca yıpratarak, ülke içindeki birlik beraberliğimizi korumayarak kullanıyoruz. New York Times’ta bir gazeteci, ‘Başkan Kennedy’i devlet öldürmüştür’ diye yazabilir mi? Sıkıysa yazsın. Özgürlük bu mu? Herkes önüne geleni yazabilir mi? Biz her düşündüğümüzü söyleyebiliyor muyuz? Düşünce özgürlüğü değil, düşüncesizlik özgürlüğü ortaya çıkıyor o zaman. Yurt dışına gidin; orada yapamadığınız her şeyi burada yapabiliyorsunuz. Orada yere tüküremezseniz, burada tükürüyorsunuz, kırmızı da geçemezsiniz, burada geçiyorsunuz. Burada iktidar, yasal bir düzenleme yaptığında ayağa kalkıyoruz. Herkes kurallara, yasaya uyacak. Biz fazla özgür bir ülkeyiz.” dedi.

Bingöl’ün bu açıklamalarında oyuncu Barış Atay’dan yanıt geldi. Sosyal medyadan açıklamada bulunan Atay, “Yalakalığa ilk başladığında biraz mahcup, biraz yavaş gidiyordu. Ömer Turan seviyesine gelmiş 🙂 Madem bu kadar özgürüz, gördüğüm yerde yüzüne tükürmek şart oldu…” dedi.

Yalakalığa ilk başladığında biraz mahcup, biraz yavaş gidiyordu. Ömer Turan seviyesine gelmiş 🙂 Madem bu kadar özgürüz, gördüğüm yerde yüzüne tükürmek şart oldu… https://t.co/gv6WWEtPgs

— Barış Atay (@barisatay) 12 Mayıs 2018

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR