Barış Atay’dan Yeni Akit Gazetesi’ne 3 kuruşluk dava

Oyuncu Barış Atay İzmir’deki patlamanın ardından kendisini hedef gösteren Yeni Akit Gazetesi’ne 3 kuruşluk tazminat davası açtı

Oyuncu Barış Atay, kendisini hedef gösteren ve hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Akit Gazetesi’ne 3 kuruşluk tazminat davası açtı. Avukatı Efkan Bolaç aracılığıyla İstanbul 15. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne verilen dilekçede “Müvekkilim oyunculuk yapmakta olup, sosyal medya üzerinden de kendisini ifade etmektedir. Müvekkilim muhalif bir sanatçı olup, dünya görüşünü de Twitter hesabından paylaşmaktadır.

‘Baskı kurmaya çalışıyor’

Yeni Akit Gazetesi, İnternet üzerinden www.yeniakit.com.tr adresinden yayın yapmaktadır. Davalı bu türden provokatif haberleri, pek çok kere yapması ve kişileri, kurumları hedef göstermesiyle ünlenmiş bir yayın kuruluşudur. Kendisi bu konuda hayli hoyrat davranmakta ve iktidara yakın olduğu imajı vererek, insanlar üzerinde baskı kurmaya çalışmaktadır. Bu 3 kuruşluk davayı açarak, kendisinin bundan sonra, bu tarz hareket etmesinin önüne geçileceğini ümit ediyoruz” denildi.

‘Susmayacağız’

Konu ile ilgili gazetemize konuşan Atay ise, “Normalde kimseye dava açmam. Ama Akit’in önüne gelen herkesi hedef göstermesine ve sefilliğine dikkat çekmek için böyle bir karar aldık. Susmamız için sürekli hedef göstermeleri işe yaramayacak. Faşizme karşı direneceğiz. Susmayacağız” dedi.

Barış Atay, 05 Ocak tarihinde resmi Twitter hesabından “Aylardır yıllardır İzmir’i hedef gösteren şerefsizliğin sonucudur bu patlama. Mutlu musunuz şimdi?” paylaşımında bulunmuştu. Yeni Akit Gazetesi ise, bu paylaşımı “Barış Attay’dan provokasyon” şeklinde haberleştirmişti.

Fırat Yeşilçınar

EN SON EKLENENLER