Başkanlık seçimlerinin en büyük kazananı marihuana oldu

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Nevada, California ve Massachusetts bu maddenin yasallaşması yönünde oylarını 8 Kasım tarihinde kullandı, aynı zamanda Florida, Arkansas ve Kuzey Dakota eyaletlerinde de yasallaşmaya gidilmişti. Tıbbi marihuana kullanımının yasallaşması konusunda Montana ve Maine eyaletlerinden de destekleyici oylar gelmeye devam ediyor.

Bu kararın, travma sonrası stres bozukluğu, kronik ağrılar ve travmatik beyin hasarı yaşayan kişiler için bir çeşit rahatlama sağlaması bekleniyor.

Trump “Yasal olabilir” demişti

Tıbbi marihuananın zafer kazandığı birçok eyalette seçimi Cumhuriyetçi Donald Trump’ın önde tamamlaması ise dikkatlerden kaçmadı. The Independent’ın haberine göre, geçtiğimiz Ekim ayında Washington Post gazetesine konuşan Donald Trump, marihuana ve yasallaştırma meselesinin eyaletlere bırakılması gereken bir konu olduğunu vurgulamış ve “Marihuana oldukça büyük bir mesele, bence tıbbi kullanımı yasal olabilir, öyle değil mi?” diyerek bu konuya desteğini de dile getirmişti. Ancak “Uyuşturucu Madde Politikaları İttifakı” yöneticisi Ethan Nadelmann, Trump’ın başkanlığının bu konuda yeni zaferlerin garantisi olmadığını da vurguluyor.

Nevada eyaletinde 21 yaşından büyük yetişkinler yaklaşık 30 grama kadar marihuana bulundurabiliyor. Ayrıca 2012 yılında Colorado ve Washington marihuana üretim, dağıtım ve satışına dair yasal düzenlemelere giden ilk eyaletler olmuştu ve 2014 yılında ise Washington DC sakinlerinin evde marihuana yetiştirip bulundurmaları da izne tabi tutulmuştu.

cnnturk

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR