‘Bedrettinler, Hevaller ve Ulaşlarla karşılaşmaya mahkumlar’

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Devrimci Parti İzmir İl Örgütü, parti üyelerinin tutuklanmasını kınayarak, “Yüzlerini hafızamızdan silmeye çalışanlar Bedrettinlerle, Hevallerle, Ulaşlarla her sokakta, her meydanda karşılaşmaya mahkumdur”

Birleşik Devrimci Parti (Devrimci Parti) İzmir İl Örgütü, 11 parti üyelerinin tutuklanmasını düzenledikleri toplantıyla kınadı. Parti binasında yapılan toplantıya, parti üye ve yöneticilerinin yanı sıra çeşitli siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri de katıldı. Toplantıda konuşan Birleşik Devrimci Parti İzmir İl Başkanı Hazal Elçin Yanar, partilerine yönelik arama ve operasyonların, medyada çarpıtılarak yansıtıldığını ve başka eylemlerle ilişkilendirilerek servis edildiğini belirtti.

Partilerinin hedef alınmasının en önemli sebebinin yürüttüğü mücadele olduğunu vurgulayan Yanar, şöyle devam etti: “IŞİD’e karşı savaşta yaşamını yitirenlerin fotoğraflarını taşımak suç değil, onurdur. Parti binalarımızdan fotoğrafları alınanlar bizlerin mücadelesinde yol göstericilerdir. Yüzlerini hafızamızdan silmeye çalışanlar Bedrettinlerle, Hevallerle, Ulaşlarla her sokakta, her meydanda karşılaşmaya mahkumdur. Şimdi her birimiz Aziz, Özge, Muzaffer olup, tutsak düşen yoldaşlarımızın bayrağını dalgalandıracağız. Gerçekleşen operasyonun ardından tutuklanan üyelerimiz derhal serbest bırakılmalıdır.”

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR