Behey Kılıçdaroğlu!

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

MUSTAFA ELVEREN

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu; “(…) bilinmektedir ki, yargı siyasi otoriteden talimat alarak karar vermektedir” diyor. (Cumhuriyet) Bu gün yayınlanan CHP Parti Meclisi bildirisinde de; “Milletvekillerinin tutuklanması anayasaya aykırıdır”  denilmektedir.

Behey Kılıçdaroğlu!

Dokunulmazlıkların kaldırılması, Suriye ve Irak tezkeresi için TBMM’de AKP’nin isteği doğrultuda oy kullanırken AKParti’nin Türkiye’yi Ortadoğu bataklığına sürükleyeceğini bilmeyecek kadar öngörüsüz müydünüz?

Behey Kılıçdaroğlu!

“Anayasaya aykırıdır fakat dokunulmazlıkların kaldırılmasını evet diyeceğim” ahmaklığı ile bu tutuklamaların yapılmasına zemin hazırladınız. Bugün ise, Demirtaş’ın eşi Başak Hanım’a geçmiş olsun mesajını iletiyorsunuz. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu!

Behey Kılıçdaroğlu!

Cumhurbaşkanlığı seçiminde HDP’nin önerdiği laikçi CHP’li Rıza Türmen’i dışlayıp MHP’nin adayı İslamcı Ekmeleddin İhsanoğlu’yu tercih ettiniz. Yine yerel seçimlerde birçok ilde MHP’liyi belediye başkan adayı gösterdiniz. HDP tarafından size uzatılan bütün davetleri ısrarla tepiyor, faşist MHP’yi adeta bağrınıza basıyordunuz. Ondan sonra da “Seçimle gelen, seçimle gitmelidir” diyerek, şaşkın bir ördeğin durumuna düştüğünüzün farkında mısınız?

Behey Kılıçdaroğlu!

7 Haziran Seçimleri Türkiye’de AKP’nin sonunu getirebilecek çok önemli bir göstergeydi. Ancak siz ve partiniz “İstikşafi” görüşmelerle 29 günü heba ederek Tayyib’in tuzağına düştünüz. Üstelik partinizin önemli isimlerinden Deniz Baykal da Tayib’in tam istediği bir şekilde TBMM Başkanlık seçimini organize etti. Ve ülkeyi kaosa, bataklığa ve savaşa sürüklenmesine Baykal ile birlikte katkı sunmadınız mı?

Behey Kılıçdaroğlu!

Berkin Elvan’ın annesini ve Alevi Kemal Kılıçdaroğlu’nu yuhalatmaktan sicili bozuk zihniyete nasıl inanırsınız? “Yeni Kapı Ruhu” aldatmacasıyla katıldığınız mitingde sunucunun çabasıyla yine yuhalanmaktan zor kurtuldunuz. Bu olayda hiç mi yüzünüz kızarmadı? Bu olayda kendinizi sorgulama ihtiyacını hiç hissetmediniz mi?

Behey Kılıçdaroğlu!

Bu faşizan zihniyet HDP’yi bitirdikten sonra CHP’yi kıskaca alacaktır. Bunda hiç şüphem yoktur. HDP’li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılıp hapse atılmasına yol açacak düzenlemelere destek verdiğiniz için siz de bu suça ortak değil misiniz?

Behey Kılıçdaroğlu!

HDP TBMM’de siyasi faaliyetlerini durdurdu. Bu demektir ki, artık bu mecliste Demokratik Kürd siyaseti olmayacaktır. Bu da Kürdlerin ayrılmasına zemin hazırlamaktadır. Hani derler ya “bir musibet bin nasihate evladır.” Belki Kürdler için daha iyi olabilir. “Kılıçdaroğlu’nun ikna çabaları etki etmiş olmalı ki, MHP liderinin Saray’da Erdoğan’la el sıkışma fotoğrafları basına düştü.” (M. Sinan Birdal / Evrensel) “Yenikapı Ruhu”yla Türkiye o çok korktuğunuz “bölünme” aşamasına gelmek üzeredir. Bu konuda CHP’nin bir çözüm projesi var mı?

Behey Kılıçdaroğlu!

CHP’nin hem tabanında ve hem de TBMM’de demokrat, sosyal demokrat, sosyalist nitelikli çok sayıda üyesi olduğu bilinmektedir. Bu çoğunluğun taleplerine sahip çıkınız. Aksi halde siz tam bir SALAKO durumuna düşersiniz! O nedenle kıvama geldiğiniz anda milliyetçi ve ulusalcı CHP’lilerin sizi alaşağı edeceklerini söylemek için kâin olmaya gerek yoktur.

Behey Kılıçdaroğlu!

Bu güne kadar hep “CHP ‘Faşizme karşı birlikte mücadele edelim ama yan yana görünmeyelim’ politikası gütmektedir.” (F. Çetin / Ö.POLİTİKA) Bu ikiyüzlü bir politikadır. Bu tür politikalar size her zaman kaybettiriyor.

Behey Kılıçdaroğlu!

Dersimli bir hemşeriniz olarak tüm samimi duygularımla söylüyorum, sizin bu duruma düşmenize gönlüm hiç elvermiyor. Ama siz “dürüst” SALAKO olduktan sonra yapılacak hiçbir şey kalmıyor. Çok yazık!

07.11.2016

*Em. Öğrt.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR