Bekir Ağırdır: HDP seçmeni sözünde durdu

Post date:

Author:

Category:

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır’dan tartışmalı referandum sonuçlarına yaptığı ilk yorumda, “Bildiğimiz üç kutuplu Türkiye karşımızda. HDP ve HDP seçmenleri sözlerinde durmuş” dedi.

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, parlamenter sistemi sona erdiren “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi”ne ilişkin tartışmalı olan referandumun resmi olmayan sonuçlarını değerlendirdi. NTV’de konuşan Ağırdır, “Programa başlarken Kürt illerini merak ediyorum demiştim. Demek ki medyada yapılan spekülasyonlar anlamsızmış. HDP ve HDP seçmenleri sözlerinde durmuş. Gelecekleriyle ilgili endişelerin hakim olduğu, CHP’nin yüksek oy aldığı yerlerde ‘hayır’ oyları önde görünüyor. Bildiğimiz üç kutuplu Türkiye yine karşımızda.” yorumunda bulundu.

‘DİP BİR DALGA’

Sonuçları 1 Kasım 2015 ile aynı doğrultuda gören Ağırdır, şöyle konuştu:

“Yerel seçimlerde de belediye seçimlerde de İstanbul’da AKP öndeydi. MHP’den gelen oyların da eklenmesiyle yüzde 60-70’i bulması gerekirdi. Bu kampanya sürecinde şöyle ilginç bir durum var. AK Parti büyük mitingler, partiye yaslanan bir kampanya yürütürken, ‘Hayır’ kampanyası sosyal medya üzerinden yürütüldü.

Bu genel merkezi de zorlayacak bir dip dalga. CHP’nin değişmek gibi bir meramı olursa bu oranlar kullanılacak bir şey.”

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR