‘Belediyelerimizi geri alacağız’

Post date:

Author:

Category:

DBP’li belediyelere halk iardesi gasp edilerek kayyum atamalarına tepkiler sürüyor. Wan Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Bekir Kaya’nın tutuklanarak yerine kentin valisi İbrahim Taşyapan’ın kayyum olarak atanmasına tepki gösteren kent halkı, “Onlar silah zoruyla alsın, biz geri almasını biliriz” dedi.

‘Alanlarda olacağız’

Kürt halkının iradesinin gasp edildiğini dile getiren yurttaşlardan Besne Koçak, kadınlar olarak gaspa karşı alanlarda olacaklarını vurguladı. Koçak, “Eskiden belediyelerimiz mi vardı? Belediyelerimiz olmadan da bizler direnişimizi göstereceğiz. Hiçbir zaman boyun eğmedik, eğmeyeceğiz” diye konuştu. 70 yaşındaki Ali Gür de, “Bekir Kaya geldikten sonra biz şehirde belediye olduğunu gördük. AKP’li başkanı neredeyse Van’da satılmadık yer bırakmadı. Onlar silah zoruyla alsın, biz geri almasını biliriz” dedi.

‘Süreç karşısında dik duracağız’

Yurttaşlardan Uğur Özlü de, “Koltuklar onların olsun sokaklar ve bu topraklar bizim. Silah zoruyla kimse bu halkın gönlünü kazanamaz” diye konuştu. Kayyumu tanımadıklarını ifade eden Ahmet Uçar ise, “İlk gün tavrımız neyse şuan da öyledir, tanımadık tanımıyoruz. Bizim başkanımız Bekir Kaya’nın duruşuna baksınlar işte biz de onun kadar dik duracağız bu süreç karşısında” dedi. WAN

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR