Berkin Elvan doğum gününde anıldı 

0
226

İstanbul’da Gezi Direnişi sırasında polisin gaz fişeğiyle katledilen, çocuk yaştaki Berkin Elvan, 21’inci doğum gününde Okmeydanı’nda, vurulduğu noktada anıldı. Liseli Öğrenci Birliği tarafından düzenlenen anma etkinliğinde, Berkin Elvan ve tüm katledilen çocuklar adına dilek feneri uçuruldu. 

ANNE ELVAN’DAN POLİSE: SİZE ACIYORUM!

Polis ablukası altında ve zırhlı araç gölgesinde gerçekleşen anmaya, Anne Gülsüm Elvan ve Baba Sami Elvan da katıldı. Anma başlamadan önce Anne Elvan, polis ablukasına tepki göstererek, “Bu yaptıklarınızdan utanın, size acıyorum” dedi.

‘TÜM KATLEDİLEN ÇOCUKLAR İÇİN…’

Liseliler adına konuşma yapan Nazlı Yöyler, olay yeri incelemesinin tam 6 yıl sonra yapıldığına dikkat çekerek, “Biz sıra arkadaşımız Berkin için adalet istiyoruz. Dostumuz Berkin için, kardeşlerimiz Ceylan Önkol ve bütün katledilen çocuklar için adalet istiyoruz. Bu uçurduğumuz dilek feneri bizim adalet dileği fenerimizdir. Tüm katledilen sıra arkadaşlarımız için, Suruç’ta katledilen 33 düş yolcusu için uçurduğumuz adalet feneridir” dedi. 

ANNE ELVAN: BAŞKA TÜRLÜ KUTLAMAK İSTERDİM

Anne Gülsüm Elvan da şunları söyledi:
“Berkin, yaşamış olsaydı bugün 21 yaşında olacaktı. Onun doğum gününü başka türlü kutlamak isterdim. Bu çocukların hepsi birer Berkin; o ölmedi, yaşıyor! Berkin’in nezdinde katledilen bütün çocuklar için adalet diliyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here