Binler Frankfurt Newrozu’nda buluştu

KON-MED öncülüğünde ‘Direniş ruhu ile 50. Önderlik Newrozu olacak’ şiarıyla gerçekleştirilen Newroz finali Frankfurt’a yapılıyor

Kurdistan ve Türkiye’de güçlü mesajların verildiği ve milyonların katıldığı Newroz’lar Avurpa’da devam diyor. KON-MED tarafından “Direniş ruhu ile 50. Önderlik Newrozu olacak” şiarıyla gerçekleştirilen ve Mereş (Maraş) merkezli depremlerde yaşamını yitirenlere adanan 2023 Almanya merkezi Newroz etkinliklerin finali Frankfurt kentinden bulunan Rebstockpark’da gerçekleştiriliyor.

Almanya’nın farklı eyalet ve kentlerinden gelen Kurdistanlılar ve dostları soğuk havaya rağmen sloganlarla Newroz alanına akıyor. Ulusal kıyafetlerle Newroz alanını dolduran Kurdistanlılar, PKK lideri Abdullah Öcalan’ın dev posterleri ile YPG, KCK ve PKK bayrakları açarak, “Bijî berxwedana Kobanê”, “Bijî Serok Apo” ve “Bê Serok jiyan nabe” sloganları atıyor.

Newroz alanı, “Newroza rengîn pîroz be”, “die Zeit der Freiheit beginnt Jin Jiyan Azadî”, “Başûr, Bakur, Rojava, Rojhilat; Kurdistan yek welat”, “Bi ruhê destana Garê, Newroz pîroz be”, Deprem değil devlet öldürdü” pankartları ve sarı-kırmızı-yeşil renklerle donatıldı.

Öte yandan program KCK ve KJK tarafından gönderilen mesajların da okunacağı öğrenildi.

ALMANYA

#Binler #Frankfurt #Newrozunda #buluştu

EN SON EKLENENLER