Bir gericiden daha Alevilere hakaret

Hükümete yakınlığıyla bilinen ve kendisini tarihçi olarak tanıtan Kadir Mısıroğlu, son yayınladığı video ile Alevilere nefret söylemlerinde bulundu. 

Atatürk düşmanlığıyla tanınan ve sayısız defa cumhuriyetin kurucu değerlerine küfreden Mısıroğlu daha önce “Keşke Yunan galip gelseydi, ne hilafet yıkılırdı, ne şeriat” demiş, ve bu sözlerine karşın hiçbir hukuki yaptırımla karşılaşmamıştı.

Tarihi gerçekleri, yok sayan ve görmezden gelen sözde tarihçi Mısıroğlu bu kez de  Alevileri hedef aldı.

Türkiye’de iktidarın desteğini arkasına alan Mısıroğlu, Alevilere yönelik olarak ‘siz kimsiniz ulan’ başlığıyla yayınladığı videoda kin kustu.

Gerici yazar, “Bugünkü Alevilerin baş kaldırmaları…Sen Yavuz Sultan Selim nasıl dersin? Nasıl dersin ulan…Benim milli tarihimin en büyük şahsiyeti, çatlasan da patlasan da. Sen kimsin ulan…Türksen Türklüğünü bil, müslüman isen müslümanlığını bil. Seni hangi katagoriye koyayım. Namaz yok, oruç yok. Bin bir yalan, bin bir rezillik…Ondan sonra da en iyi müslüman benim. Müslümanlık hıristiyanlık değil. Onlar haftada bir defa kiliseye gidiyor. Siz haftada bir defa bile camiye gitmiyorsunuz” şeklinde hakaretler yağdırdı.

İşte O Video:

 

http://www.pirha.net/wp-content/uploads/2017/02/mısırlıoğlu.mp4

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ RESMİ TWİTTER HESABI BEĞENDİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Resmi Twitter Hesabı (https://twitter.com/meteoroloji_twi) Kadir Mısıroğlu’nun yayınladığı hakaret videosunu beğenerek büyük bir skandala imza attı.
Daha sonra hesabın beğeniyi geri aldığı dikkat çekti.

TÜRKİYE’DE ALEVİ DÜŞMANLIĞI KÖRÜKLENİYOR”

Alevilere hakaret eden Mısıroğlu’na tepki yağdı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Mısıroğlu’nun “AKP tarihçisi, bir meczup” olduğunu vurgularken, halkı alenen kin ve düşmanlığa sevk ettiğini  kaydederek Cumhuriyet savcılarını göreve çağırdı.

Ağbaba’nın değerlendirmesi şöyle:

“SARAY SOFRALARININ SOYTARISI”

“Aslında böyle bir meczubun  dikkate alınacak tarafı yoktur.  Adı üstende bu su katılmamış bir meczuptur. Üzücü olan bu meczubun bir siyasi şemsiye altında korunuyor olmasıdır. Bilindiği gibi bu meczubun kitaplarını  2014 yerel seçimlerinde AKP satın alarak ev ve işyerlerine dağıttı. Yani bu meczup AKP resmi tarihçisidir. AKP ağzıdır. Bunun kitaplarını AKP teşkilatları tek tek dolaşarak milyonlarca ev ve işyerlerine dağıtmıştır. Saray sofralarında meze olmuş bir soytarı bu kişi.” 

YARGI KARŞISINA ÇIKMALI; SAVCILAR GÖREVE 

Bunun hakaret videosunu  devlet kurumu Metoroloji’nin beğenmesi de ayrı skandaldır. Bunları gördükçe insanın içi eziliyor. Facebook paylaşımlarından dolayı gencecik  çocuklar içeri girerken bunların tv ekranlarında, saraylarda, başköşede olmasını  anlamak mümkün değildir. İç savaş çıkarmaya çalışan, bir mezhebi açıkça hedef gösteren tarihçi görünümlü bu cahilin bir an önce yargının karşısına çıkarılması gerekiyor. Bu çerçevede Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyoruz.”

BARIŞ İKLİMİ SIFIRIN ALTINDA KALIR!

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, “tarihçi değil, tahrikçi yazar” tanımlaması yaptığı Mısırolu’na sert tepki gösterirken, Mısıroğlu’nun arkasındaki çevrelere dikkati çekti…

“Tarihçi değil, tahrikçi yazar Mısıroğlu’nun Alevilere yönelik kin dolu konuşmasını Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinin beğenmesi, bu tür provakasyonların arkasında kimlerin olduğunu gösteriyor. Bu gidişle Türkiye’nin barış iklimi sıfırın altında kalır. Bu toplum bahar yüzü görmez. Bereket ki Aleviler bu tür provakasyonlara gelmeyecek kadar sağduyulu.”

“Alevi kardeşlerim bu soytarıların sözüne itibar etmeyin” 

Sözde tarihçi Mısıroğlu’na en sert tepkilerden birisini de CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce gösterdi. 15 yıldır toplumun her kademesinde bölünme yaratıldığını vurgulayan İnce, “Alevi kardeşlerim bu soytarıların sözüne itibar etmeyin” çağrısında bulundu.

İnce şunları kaydetti:

15 yıldır bu toplumun her şeyini böldüler. Camilerimizi, alışveriş merkezlerimizi, okulları, bankaları, gıdaları böldüler… Toplumu mezhepsel olarak, etnisite olarak böldüler. Oysa bu ülkedeki en büyük bölücü bunlardır. İnsanların inancı, mezhebi farklı olabilir. Ama hepimiz bu milletin bir parçasıyız. Kimse kimseye hakaret edemez. Bu toprakların geleneği de budur. Ama bazı soytarılar bunu sürekli bir biçimde kaşıyorlar. Ben Alevilerin sağduyusuna inanıyorum. Bu tip kendini bilmezlerin sözlerine itibar etmeyeceklerdir.

BEĞENENLER CEZALANDIRILMALI

Alevi çocukları devlet memuru olamıyor, kamuda yönetici olamıyor. Ama utanmadan devletin bir kurumu hakaretlerle dolu bir paylaşımı beğeniyor. Aleviler vergi veriyor, askere gidiyor; şehit oluyor. Verdikleri vergilerle Meteoroloji Genel Müdürlüğündeki bu kişiler de maaş alıyor. Bir kamu kurumu bunu beğenemez. Bunu kim yapıyorsa ortaya çıkarılmalı ve cezasını almalıdır. 

Kaynak : Pirha

EN SON EKLENENLER