Biri saldırıyor biri hazırlık yapıyor

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Halep’te Türkiye destekli Suriye Ulusal Koalisyonu’na (SUK) bağlı çeteci grupların ablukayı kırmak için cuma günü başlattığı saldırı dalgası devam ediyor.

El Nusra (yeni adıyla Fetih El Şam) ve Ehrar El Şam’ın başını çektiği saldırılarda silahlı grupların kimyasal silah kullanıldığı bir kez daha gündeme geldi.

Halep’in 1070 Mahallesi’nden Dahiyat El Esad ve Hamdaniye mahallelerine düzenlenen kimyasal saldırıda 2 Suriye ordusu askerinin öldüğü, 37 sivilin de yaralandığı belirtildi.

Halep’te kentin doğusunu denetiminde bulunduran çeteler, ablukayı kırmak için cuma günü kentin kuzeyinden güneyine kadar olan hat boyunca saldırı başlatmıştı.

Bu arada İngiliz The Times gazetesi, Rusya’nın, Halep’e yönelik geniş çaplı bir askeri saldırıya hazırlandığını öne sürdü. Haberde Rusya’nın Amiral Kuznetsov isimli uçak gemisini Akdeniz’e göndermesi de buna dayanak gösterildi. Haberde batılı yetkililerin “Rusya’nın Halep’te büyük bir askeri saldırı eşiğinde olduğunu düşünüyoruz” dediği aktarıldı.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ise bazı Batılı ülkelerin Akdeniz’e gitmekte olan Rus gemilerinin kendi limanlarına girmesini reddetmesine, “Batılı meslektaşlarımızın gerçekten kiminle mücadele ettiklerine karar verme zamanı geldi” sözleriyle tepki verdi. HALEP

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR