Birlikte aydınlığa çıkacağız’

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Dêrsim’de Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD), Demokratik Alevi Derneği ve HDP İnanç Komisyonu, Muharrem Ayı’nın bitimi dolayısıyla Sanat Sokağı’nda aşure dağıttı

Aşure dağıtımına, HDP Eşbaşkanı Serpil Kemalbay, milletvekilleri Alican Önlü, Erdoğan Ataş ile HDP Parti Meclis üyeleri ve yüzlerce yurttaş katıldı. Burada konuşan HDP Eşbaşkanı Serpil Kemalbay, tarihin zalimlere ve yezidlere karşı direnenlere her zaman tanıklık ettiğini belirterek, “Tıpkı Kerbela’da İmam Hüseyin’in direndiği gibi bizlerde sonuna kadar direneceğiz. Son sözü söyleyen hep direnenler olmuştur” dedi. Kemalbay, “İstediğimiz şey Dersim’de inşa edilen kimliklere saygılı, emeğe saygılı, doğaya saygılı ortak güzel yaşamın, mücadeleci, direngen yaşamın tüm coğrafyamıza yayılmasıdır. Barışın ve birlikte güzel bir geleceğin elbirliği ile yaratılması mücadelesidir. Halkların Demokratik Partisi olarak da biz bu umutlu geleceğin partisiyiz” ifadelerini kullandı.

Direndik, direneceğiz

Bu zor günleri aşarak aydınlık günlere elbirliği ile ulaşacaklarını dile getiren Kemalbay, şöyle devam etti: “Halkımız 1 Kasım’da da direndi meşru olmayan 16 Nisan referandumunda da direndi ve ‘hayır’ dedi. Buna rağmen halen ‘tek adam rejimi’ni inşa etmeye çalışıyor. Bizde direnmeye devam ediyoruz. Bu karanlıktan birlikte çıkacağız.” Kemalbay, hak lokması olarak aşure lokmasını paylaşırken bütün dileklerinin halkların demokrasi mücadelesinde bütün herkesin barışın tarafında yer almasını ve tüm kimliklerin bir arada özgürce yaşamasını dilediklerini söyledi.
Konuşmaların ardından aşure duası okunarak yurttaşlara aşure dağıtıldı.

DÊRSIM

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR