Bozdağ: Erken seçim yoktur

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, erken seçim iddialarına yanıt vererek, “Erken seçim yoktur, vaktinde seçim vardır” dedi. Bozdağ, BM’nin aldığı ateşkes kararının Efrin’i kapsamadığını savundu.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, gazetecilere yaptığı açıklamada erken seçim iddialarına değindi. Erken seçim yapılmayacağını belirten Bozdağ, “Erken seçim yoktur, vaktinde seçim vardır. Bunu daha kaç defa tekrar edeceğiz. Yok diyoruz, yok diyoruz, yok diyoruz. AKP’nin geleneğinde vaktinde seçim vardır. Bu geleneğe alışmayanlar, bu geleneğe alışsalar iyi olur. Seçim vaktinde olacaktır. Herkes planını ona göre yapsın” dedi.
‘TRT GÖREVİNİ YAPIYOR’
TRT’nin bazı şarkıları yasaklamasına ilişkin konuşan Bozdağ, “Kanunlara göre sigara gibi bazı şeylerle ilgili tedbir alması görevidir. Geçen yıl da, bir önceki yıl da aynısını yaptı. Bunu diğer televizyonların da yapması gerekiyor. Sanki ilk kez yapıyormuş gibi kamuoyuna takdim etmek kanun dışı sansür gibi takdim etmek ahlaksızlıktır. TRT görevini yapıyor” diye ifade etti.
Bozdağ, BM’nin ateşkes kararında sayılan yerler arasında Efrin’in olmadığını iddia ederek, “BM’nin ateşkes kararını iyi okuduk, ABD de iyi okumalı” diye konuştu.

 

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR