Bu bir ‘dernek’, yöneticileri ellerinde kaleşnikof Kürtleri tehdit ediyor; savcılarda tık yok! 

0
185

AKP hükümeti ile MHP ve CHP sözcülerinin Federe Kürdistan’daki referanduma yönelik anti-Kürt tehditleri ardı ardına gelmeye başlayınca ‘MHP’li tosuncuklar’ silahları kuşanıp poz vermeye başladı. Bahçeli’nin ‘5 bin ülkücü Kerkük’e gitmek için hazır’ açıklamasının ardından, ortaya çıkan fotoğraf dikkat çekti

Federe Kürdistan’da yapılan referandumun ardından AKP hükümetinden gelen ‘askeri müdahele masada’ tehdidine, MHP’nin başı Devlet Bahçeli “En az beş bin ülkücü gönüllü, başta Kerkük olmak üzere, Türkmenlerin yaşadığı Türk kentlerindeki varlık, birlik ve dirlik mücadelesine katılmak üzere hazır beklemektedir” açıklamasıyla katılınca ‘MHP’nin tosuncukları’ ellerine silahlarla poz vermeye başladı. İstanbul Ülkü Ocağı İl Başkan Yardımcısı Deniz Güzelay Kağıthane Ülkü Ocağı Başkanı’nın elinde kalaşnikofla verdiği pozu sosyal medya hesabından paylaştı.

Fotoğrafın yanında tehdit dolu sözler…

Cumhuriyet’in haberine göre; Güzelay’ın paylaştığı fotoğrafta elinde otomatik bir silah ve yanında elinde Kaleşnikof olan Kağıthane Ülkü Ocakları Başkanı Engin Kayacık görünüyor. Fotoğrafın altında da şu sözler paylaşılmış: “Türklüğün yaşaması, bekasının güvenceye alınması, Türkmen yurtlarının üzerindeki kabus bulutunun dağıtılması hususunda her mihneti, her meşakkati, her çileyi göze aldığımız bilinmeli, herkes hesabını buna göre yapmalıdır”.. 5000 Ülkücü KERKÜK’e gitmek için hazırdır..”

Devlet eliyle Türk-Kürt savaşı hazırlığının işareti mi…

Sadece görüşlerinden dolayı kapatılan binlerce dernek varken, aleni olarak ‘silahlı terör’ yapacağını ilan eden bir dernek konusunda savcıların sessizliği, ‘Türkiye devlet eliyle hızla bir Türk-Kürt savaşı ortamına sokulması için düğmeye mi basıldı’ yorumlarına yol açtı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here