Bu kez de Marmaris: 84 asker rahatsızlandı

Post date:

Author:

Category:

 Marmaris İlçesi’ndeki Aksaz Deniz Üssü Komutanlığı’nda, son üç günde 84 askerin baş dönmesi, kusma ve bulantı şikayetiyle hastaneye başvurduğu ortaya çıktı.

Türkiye’deki askeri kışlalarda yaşanan zehirlenme vakalarına her geçen gün bir yenisi eklenirken, Muğla’nın Marmaris İlçesi’ndeki Aksaz Deniz Üssü Komutanlığı’nda, son üç günde 84 askerin baş dönmesi, kusma ve bulantı şikayetiyle hastaneye başvurduğu ortaya çıktı. Askerlerden 84’ünün tedavilerinin ardından taburcu edildiği 3’ünün tedavilerinin ise devam ettiği bildirildi.

Üssün içinde bulunan Marmaris Devlet Hastanesi Nedip Cengiz Eker Ek Hizmet Binası’nda tedavi edildikleri açıklanırken, askerlerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi.

Askerlerin neden rahatsızlandıklarının tespiti için askeri birlikteki su ve yemeklerden numune, askerlerden de kan örnekleri alındığı belirtildi.

DAHA ÖNCE MANİSA’DA YAŞANMIŞTI

Manisa’da da daha önce üç kez aynı olay yaşanmış ve yüzlerce asker hastanelik olmuştu. Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında üst rütbelilerin de olduğu bazı askerler ve yemek firması çalışanları tutuklanmıştı

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR