Burhaniye Cezaevi’nde psikolojik baskı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Burhaniye T Tipi Kapalı Cezaevi’nde siyasi tutuklulara yönelik baskı arttı. Aileleri aracılığıyla yaşadıklarını aktaran tutuklular, cezaevi idaresinin çeşitli haklarını gasp ettiğini ve psikolojik baskı uyguladığını belirtti.

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde bulunan T Tipi Kapalı Cezaevi’ndeki siyasi tutuklular, aileleri aracılığıyla yaşadıklarını anlattı. Tutuklular, özellikle cezaevine geçen yıl atanan Müdür Nuri Ünal’ın tutuklu ve hükümlülere yönelik baskıları her geçen gün arttırdığını duyurdu.

‘HOPARLÖRDEN RAHATSIZ EDİCİ YAYINLAR’

Odalarda bulunan ses yayın cihazından (hoparlör) olur olmaz saatlerde yayın ve anonslar yapıldığını belirten tutuklular, zaman zaman propagandaya varan yayınların yapıldığını aktardı. Bu şekilde psikolojik baskı uygulanmaya çalışıldığını belirten tutuklular, bu durumun giderek işkenceye dönüştüğünü belirtti. Sağlık konusunda da problemler yaşandığını belirten tutuklular, hasta arkadaşlarının çoğu zaman revire çıkarılmadığını ifade etti.

DİLEKÇELER KABUL EDİLMİYOR

Tüm bu sıkıntıları dilekçe ile idareye ve Adalet Bakanlığı’na bildirmek istediklerini belirten tutuklular, ancak dilekçelerinin idare tarafından kabul edilmediğini kaydetti. Tutuklular, tüm bu yaşananların önümüzdeki günlerde bir provokasyon hazırlığı olduğundan şüphelendiklerini belirterek, tüm kamuoyuna duyarlılık çağrısı yaptı.

Cezaevindeki yakınlarıyla görüşen bazı aileler, İHD şubelerine başvuruda bulunarak, cezaevinde yaşanan sorunlara dikkat çekti ve hukuki yardım talebinde bulundu.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR