Çağlayan Adliyesi polis ablukasında: Nuriye ve Semih’in adı söylenmeyecek!

0
149

İHD İstanbul Şube Başkanı Gülseren Yoleri’nin de aralarında olduğu 41 kişinin çıkarılması beklenen İstanbul Adliyesi ablukaya alındı. Polis, adliye önünde bekleyenler, “Açıklama yapabilirsiniz ama kesinlikle Nuriye ve Semih’in adı söylenmeyecek” dedi.

İstanbul Beşiktaş’ta 5 Ağustos’ta düzenlenen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile dayanışma eyleminde gözaltına alınan insan hakları savunucularının Çağlayan Adliyesi’ne getirilmesi bekleniyor. Aralarında İHD İstanbul Şube Başkanı Avukat Gülseren Yoleri’nin de olduğu 41 kişi adliye getirilmeden adliye çevresi polislerce ablukaya alındı. Basın açıklamalarının yapıldığı alan polis bariyerleriyle çevrilirken, girişte GBT kontrolü yapılıyor. Onlarca polisin yanı sıra TOMA ve akrep tipi zırhlı araçlar da adliyede konuşlandı.

POLİS: NURİYE VE SEMİH’İN ADI SÖYLENMEYECEK

Öte yandan polis, adliye önünde bekleyenlere, “Basın açıklaması yapabilirsiniz ama kesinlikle Nuriye ve Semih’in adı söylenmeyecek. Onlarla ilgili mahkeme kararı var ve isimler söylendiğinde direkt gözaltı yapacağız” demesi dikkat çekti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here