Camiye intihar saldırısı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Kanlı olayların eksik olmadığı Nijerya’nın doğusunda bir camiye intihar saldırısı düzenlendi. Onlarca kişi hayatını kaybetti. Ülkenin Borno Eyaleti’nde de 6 çiftçi kaçırılarak öldürüldü

Yoksulluk ve çatışmalardan dolayı Avrupa’ya kaçışların arttığı Nijerya’da yine iki kanlı saldırı haberi geldi. Her iki saldırıda 36 kişi yaşamını yitirdi.

Nijerya basınına göre, doğudaki Adamawa Eyaleti’nde düzenlenen intihar saldırısında en az 30 kişi yaşamını yitirdi.
Eyaletin Polis Sözcüsü Osman Ebubekir, camiye yönelik saldırının yerel saatle 05.20’de gerçekleştiğini kaydederek “Mubi bölgesindeki saldırıda en az 30 kişi hayatını kaybetti. Saldırı, 17 yaşlarındaki bir genç tarafından sabah namazı kılındıktan hemen sonra düzenlendi” dedi.

6 çiftçi kaçırılarak öldürüldü

Nijerya’nın kuzeydoğusunda bulunan Borno Eyaleti’nde 6 çiftçi kaçırılarak öldürüldü. Nijerya Haber Ajansı’nın (NAN) haberine göre, Borno Eyaleti’nin Dimge köyünde bir çiftlikten kaçırılan 6 çiftçi, kimliği belirsiz kişilerce kaçırılarak öldürüldü. Kaçırılanlardan birinin kardeşi Jiddah Ahmed, 6 çiftçinin boğazlarının kesilerek öldürüldüğünü söyledi. Saldırının Boko Haram örgütü tarafından yapıldığı iddia edilirken örgütten saldırıya ilişkin henüz açıklama gelmedi.

Mülteci trajedisi

Nijerya’dan Avrupa yollarına düşenler ya denizlerde boğuluyor. Ya da insan tacirlerine parasını kaptırdıktan sonra köle olarak çalıştırılıyor. Kısa süre önce Libya’da kurulan köle pazarı görüntülenmişti. Köleler arasında Nijeryalılar da vardı.

MA

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR