CAN TV emekçisi İsmail Sivaslı’nın annesi Hakk’a yürüdü!

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

CAN TV çalışanı İsmail Sivaslı’nın annesi Şahander Sivaslı, yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle Hakk’a yürüdü. Sivaslı, Ankara’da toprağa sırlandı.

CAN TV çalışanı İsmail Sivaslı’nın annesi Şahander Sivaslı (80) birçok hastalık sebebiyle Ankara’da tedavi görmekteydi. Şahander Sivaslı, yaşam mücadelesini yitirerek Hakk’a yürüdü.

Şahander Sivaslı için Ankara Karşıyaka Mezarlığında Hakk’a yürüme erkanı düzenledi. Hubyar Ocağından Enver Cemal Şahin’in yürüttüğü erkan, hava koşulları sebebiyle kısa tutuldu.

Yol hizmeti yürütücüsü Enver Cemal Şahin, “Şahander ana, yaşamı boyunca bizlerle birlikte yedi, içti, ağladı, güldü. Dertlerimize, kederlerimize, acılarımıza, sevinçlerimize ortak oldu. Ayrıca kendisi gönül kırmayan, herkese yardımcı olan bir anaydı. Bu hizmetlerinden dolayı kendisine minnettarız” diyerek rızalık istedi.Erkanın sonraki aşamasında Zakir Aydın Birkan, Şahander Sivaslı’nın mezarı başında bağlama çalıp deyiş okudu.

Enver Cemal Şahin, “Şahander anayı, Toprak Ana’nın kucağına uğurladık. Bu nedenle yüzümüz yerde, özümüz dardadır. Elimiz bağlı, yüreğimiz dağlı, gözümüz yaşlı, bağrımız ateşli” diyerek şu gülbengi okudu:“Hakk’ın himmetiyle Hakk aşkına, Hızır aşkına…

Hakk ve hakikat yolunda yakılan, yıkılan, asılan, kesilen, derisi yüzülen ve katledilen canlar aşkına. Şahander ana, devri daim ola. Seher yelleri estikçe alıp bir diyardan bir diyara tüm sevdiklerine götüre. Şahander ananın o sevgi dolu sözleri, hoş sohbetleri, güzel anıları daima gönlümüzde ola. Onun sevgisi gönlümüzden eksik olmaya. Geride kalan cümle canlarımızı birlikten, barıştan ve insan sevgisinden ayırmaya. Anısına toprakta binbir renkte çiçekler aça.Şahander ana önce can idin sonra beden oldun. Hak kapısında doğdun dil oldun, söz oldun, sese dönüşerek canlı-cansız her şeye sızdın. Hava, su ve ateş donuna büründün. Toprak donuna büründün, devriye oldun. Yolun açık ola, devri daim olasın. Bu meydan senden razı oldu, Hakk erenler de senden razı olsun.”

Şahander Sivaslı, Karşıyaka Mezarlığında toprağa sırlandıktan sonra Erzurum-Ağzer Köy Derneğinde lokmalar dağıtılıp, deyişler seslendirildi.

ANKARA

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR