ÇEMBER TEMİZLENDİ

‘Fırat’ın Gazabı’ operasyonunda QSD savaşçıları tarafından çembere alınan 45 köy ile 20 mezra tamamen özgürleştirildi. Savaşçılar çetelere darbeler vurarak ilerlemeye devam ediyor

Demokratik Suriye Güçleri’nin (QSD) Rakka’yı kuşatmak için başlattığı “Fırat’ın Gazabı” operasyonunun ikinci aşamasında DAİŞ’e büyük darbe vuruldu. Kadiriye ve Eyn Îsa kollarından ilerleyen güçlerin birleşmesiyle çembere alınan 450 kilometrelik alan önceki gece DAİŞ çetelerinden temizlendi.

4rakka-(1)

QSD savaşçıları Kadiriyê ile Eyn Îsa kollarından ilerleyerek, 11 Ocak günü Kermanco Köyü’nde birleşmelerinin ardından 45 köy ile 20 mezralık alanı çembere almıştı. Sêgul Köyü’nün batısı ile Til Semen’in doğusuna düşen bölgede çembere alınan köylere yönelik başlatılan operasyonda tüm alan çetelerden temizlendi.

4rakka-(2)

Temizlik faaliyetleri sürüyor

Çembere alınan bölgede 12 Ocak günü başlatılan temizlik operasyonu sonrası bölgenin tamamı çetelerden temizlendi. Böylece 45 köy ile 20 mezrayı kapsayan 450 kilometrekarelik alan QSD savaşçılarının kontrolüne geçti. Savaşçılar çetelerden temizlenen köylerde arama-tarama ve mayın temizliği faaliyetleri başlattı. “Fırat’ın Gazabı” hamlesinin ikinci aşamasında şimdiye kadar 2 bin 644 kilometrekarelik alan özgürleştirildi.

Odyan köyüne yönelik saldırılar kırıldı

Dün özgürleştirilen Odyan köyünde verdikleri kaybı hazmedemeyen DAİŞ çeteleri, sabah saatlerinde köye dönük saldırılar gerçekleştirdi. Savaşçılar, çetelerin saldırılarını kırdı. Köye yakın kimi noktalarda çatışmaların yer yer devam ettiği belirtildi.

RAKKA / ANHA

EN SON EKLENENLER