Ceylanpınar’da ‘polis izi’ çıktı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Çözüm sürecinin bitirilmesine bahane edilen Ceylanpınar’daki 2 polisin öldürülmesiyle ilgili süren davada, evde rastlanan 10 parmak izinden birinin polis memuru Burak Koru’ya ait olduğu tespit edildi. Tanık olarak ifadesi dosyaya eklenen Koru, “Hiç orada bulunmadım” dedi.

Çözüm sürecinin bitirilmesine bahane edilen, Urfa’nın Ceylanpınar ilçesinde 22 Temmuz 2015 tarihinde polis memurları Feyyaz Yumuşak ve Okan Acar’ın evlerinde ölü bulunmasıyla ilgili süren davanın 5’inci duruşması Urfa 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. 4’ü tutuklu 9 sanıklı davanın duruşmasında, yeni bir gelişme ortaya çıktı.

Cinayetin işlendiği evde rastlanan 10 kişinin parmak izinden biri polis memuru Burak Koru’ya ait olduğu dosyaya eklendi. Ceylanpınar Cumhuriyet Savcılığı tarafından “tanık” sıfatıyla daha önce ifadesi alınan Koru, “Hiç orada bulunmadım” diyerek kendisini savundu.

‘HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILSIN’

Duruşmada tutuklu 4 kişinin avukatı Eyyüp Sabri Tınaş, “polis memurları Okan Acar ve Feyyaz Yumuşak’ın öldürüldüğü daireye komşu daireyi kiralayarak cinayeti işlemekten ve yardım etmekten” suçlanan tutuklu müvekkillerinin hiçbirinin cinayetin işlendiği evde parmak izlerine rastlanmadığını kaydetti. Tınaş, olay gecesi Acar ve Yumuşak ile birlikte olan polis memurları Enver Güler ve Metehan Dayan ile 10 kişiye ait parmak izi arasında polis memuru Burak Koru’nun parmak izinin tespit edildiğini belirterek, bu kişiler hakkında soruşturma başlatılmasını istedi.

Aynı zamanda ifadeleri çelişkili çıkan Dayan ve Güler’e dair ifade veren ve ifadesi alınması için Ceylanpınar’a müzakere yazılan, ancak cevap alınamayan market sahibi Şeyhmus Sağlam’ın dinlenmesini isteyen Tınaş, müvekkillerinin serbest bırakılmasını talep etti.

Tınaş’ın polis memurları hakkındaki soruşturma talebini reddeden mahkeme, Sağlam’ın alınmayan ifadesi için hiçbir karar almazken, savcının mütalaa hazırlaması için davayı 6 Temmuz’a erteledi.

DAVADA 4 KİŞİ TUTUKLU

Önceki duruşmada Urfa İl Emniyet Müdürlüğü 10 Mart 2017 tarihindeki detaylı olay yeri inceleme raporunda 4’ü tutuklu 9 sanığın parmak izleri, cinayetin gerçekleştiği evde rastlanmamıştı. Duruşmada, 3 sanık tahliye edilirken, cinayete yardım ettiği iddia edilen M.C.Y., Sedat A., Hüseyin A. ve Hasan A.nın ise tutukluluğu devam ettirilmişti. Öldürülen polis memurları ile aynı gece Şeyhmus Sağlam’a ait markette alışveriş yaptıkları tespit edilen polis memurları Enver Güler ve Metehan Dayan’ın savcılık ve mahkeme ifadeleri birbirini tutmamıştı. Güler, savcılık ifadesinde alışverişi doğrularken, mahkeme ifadesinde öldürülen Acar ile aralarının olmadığını ve görüşmediklerini beyan etmişti. Dayan ise ifadesinde, olayı Güler’den sabah saat 8.40’ta öğrendiğini ileri sürerek, “Bizim mesaimizin 09.00’da başlaması gerekiyorken, ev arkadaşım polis memuru E.G. o sabah saat 8.40 civarlarında telaşlı bir şekilde evin içinde koşuşturmaya başladı, ne olduğunu kendisine sorduğumda rahmetli Okan ve Feyyaz’ın intihar ettiğini söyledi” demişti.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR