CHP Mersin’den Adalet Yürüyüşü’ne Adalet Nöbeti ile destek verdi

Post date:

Author:

Category:

CHP’nin başlatmış olduğu Adalet Yürüyüşü’ne Mersin CHP İl Örgütü, “Düşünme eylemine” son vererek, “Adalet Nöbeti” başlattı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Örgütü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı “Adalet Yürüyüşü”ne destek vermek için Pozcu sahilinde bulunan Barış Meydanı’nda her gün bir araya gelip, “Düşünme eylemi” gerçekleştirirken, bu gün eylemlerini “Adalet nöbeti”ne dönüştürdü. Aralarında Mersin Cemevi Başkanı Hasan Kılavuz, KESK Mersin Şubeler Platformu, Kristal İş Sendikası Mersin Şubesi, Halkevleri üye ve yöneticilerinin de bulunduğu çok sayıda kişi nöbet eylemine katıldı. “Adalet”, “Herkes için adalet” yazılı dövizlerin açıldığı adalet nöbetinde sık sık, “Hak, hukuk, adalet” sloganı atıldı. CHP Akdeniz İlçe Başkanı Mustafa Sekendur, kısa bir konuşma yaparak “adalet” taleplerini yineledi.

Ardından KESK adına söz alan Kenan Hazar, adaletin herkes için olduğunu söyleyerek bunu yıllarca haykırdıklarını ifade etti. Açlık grevinde olan Semih Özakça ile Nuriye Gülmen’in durumuna dikkat çeken Hazar, “Adalete en çok da böyle günlerde ihtiyacımız var” dedi.

Kristal İş Mersin Şube Başkanı Ahmet Ergev cam işçilerin yasaklanan grevine dikkat çekerek, adaletin işçiler içinde olduğunu söyledi. İşçi sınıfının yıllarca hakları için adalet aradığını dile getiren Ergev, başlatılan adalet yürüyüşünü en ön saflarda desteklediklerini dile getirdi.

‘ADALATESİZ OLANLAR İÇİN DE ADALET’

“Her kes için adalet” diyen CHP Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit de, başlatılan adalet yürüyüşünün Türkiye’de her kesimi kapsadığını söyledi. Her kesimden insanların adalet yürüyüşünde kendilerini bulduğunu ifade eden Özyiğit, bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini söyledi. Adaleti ayaklar altına alan zihniyetin de adalete ihtiyacı olduğunu söyleyen Özyiğit, “Bir gün bu adalete adaletsiz olanların da ihtiyacı olacak işte biz onlar için de adalet istiyoruz” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından alana açılan adalet defterine herkes duygu ve düşüncelerini yazdıktan sonra adalet nöbeti bugünlük son buldu.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR