CHP Sözcüsü Tezcan: Büyük buluşma 9 Temmuz’da Maltepe’de

Post date:

Author:

Category:

Adalet Yürüyüşü’ne verilen öğle arasında gerçekleşen MYK toplantısından sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, 9 Temmuz günü Maltepe Cezaevi önünde büyük buluşmayı gerçekleştireceklerini duyurdu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde başlatılan ve binlerce kişinin dahil olduğu Adalet Yürüyüşü, 14’üncü gününde devam ediyor. Düzce’ye bağlı Çilimli sapağında verilen öğle arasında CHP Merkez Yürütme Kurul (MYK) toplantısı yapıldı. Toplantı sonrası CHP Sözcüsü Bülent Tezcan kameraların karşısına geçti.

DALGA DALGA YAYILIYOR

9 Temmuz günü Maltepe Cezaevi önünde büyük buluşmayı gerçekleştireceklerini kaydeden Tezcan, “Halk artık olaya el koymuştur. Bu bir çığlık olarak dalga dalga büyümeye devam ediyor. Bu yürüyüş bir siyasi parti yürüyüşü değildir. Mağdurların ve mazlumların yürüyüşüdür” dedi.

‘TEHDİTLERE BOYUN EĞMEYECEĞİZ’

Yürüyüş güzergâhına mermi konulmasına dair ise Tazcan, “Mermi atma yeni değildir. Mermi değil oraya otomatik tüfekte atsalar bize güçleri yetmeyecektir. Bu tehditlere ve şantajlara boyun eğmeyeceğiz” diye konuştu. Tezcan, 14 günlük yürüyüşü “cesaret” ve “umut” sözleriyle özetledi.

‘ORTAKLAR DEĞİŞİYOR BAŞ AKTÖR DURUYOR’

Hükümet yetkililerinin “Boşuna yürüyorlar” sözlerini hatırlatan Tezcan, “Hükümete tavsiyelerde bulunuyorum: Onlar bizim boşa yürüdüğümüzü söylüyorlar, hiç uğraşmayın, adaleti yok ettiniz, biz onun için yürüyoruz. Dün FETÖ ile işbirliği yapıp adaleti yok ettiniz, hatta ittifak yapıp ölüleri bile diriltiniz. Oy kullandırttınız… FETÖ bitti. Şimdi yeni cemaat arayışları ile adaleti yok etmeye çalışıyorsunuz. Ortaklar sürekli değişiyor ama baş aktör sürekli olduğu yerde. O baş aktörde Adalet ve Kalkınma Partisi’dir” diye belirti.

HDP’NİN YÜRÜYÜŞE KATILMASI

Tezcan, HDP’nin yürüyüşe katılıp katılmayacağı yönündeki bir soruya ise, “Biz bu yürüyüşü siyasi parti yürüyüşü olarak yapmıyoruz. Parti bayrakları ve flamalarıyla da yürümüyoruz. Yürüyüşe çok sayıda parti ve farklı fraksiyonlardan destek verenler var. Bugün Demokrat Parti Genel Başkanı buradaydı. Referandum sürecinde hayırda nasıl ki tek amaçta buluştuysa, Adalet Yürüyüşü’ne katılmak isteyenler de flamasız bayraksız katılabilir” şeklinde yanıt verdi.

 

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR