CHP ve HDP’den açıklama: AA’nın sonuçlarına itibar etmeyin

Post date:

Author:

Category:

Televizyon kanallarında Anadolu Ajansı’nın verileriyle “Evet” oylarını önde gösterilmesine ilişkin açıklama yapan HDP ve CHP, bunun bir senaryo olduğunu kaydetti. Her iki parti de, ellerindeki verilerin bununla ters orantılı olduğunu açıkladı.

Oy sayımı devam ederken “Evet” oylarını yüzde 67 bandında gösteren ve her geçen dakika bu rakamı geriye çeken Anadolu Ajansı’na CHP ve HDP’den “itibar etmeyin” tepkisi geldi. HDP’den yapılan açıklamada, Anadolu Ajansı’nın manipülatif sonuçlarına itibar etmeyelim, sandık başlarından ayrılmayalım” denildi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise Twitter hesabından “Anadolu Ajansı bekleneni yapıyor. Lütfen televizyona bakıp kimse moral bozmasın. Sandıklara sahip çıkmaya devam edelim” dedi.

İstanbul Milletvekili Eren Erdem ise şu mesajı paylaştı: YSK resmi veritabanında bile açılan sandık yüzde 7.44. Açılan sandık yüzde 25 meselesi gerçek değil. Sandıkları terk etmeyin…”

HDP: BİZDEKİ VERİLER AA İLE TERS ORANTILI

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Nadir Yıldırım ise, “Elimizde net sonuçlar var. Bu önceden hazırlanmış bir senaryodur. Şili örneği önümüzde duruyor. Orada da televizyonlar son ana kadar bilinçli bir şekilde Pinochet’i önde gösterdi ama sonuçları öyle çıkmadı. O gün sonuç resmileşinceye kadar da bunu sürdürdüler. Bugün de Türkiye’de bu yapılıyor. Bizdeki veriler AA’nın verileriyle ters orantılıdır. Halkımız moralini bozmasın sandıkları terk etmesin” açıklaması yaptı.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR