CHP’den Gürsel Tekin’in yeğeni olduğunu iddia ederek ‘evet’ diyeceğini açıklayan Duran hakkında açıklama

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

CHP Malatya İl Teşkilatı tarafından düzenlenen ‘Atatürk, Milliyetçilik ve Bilim’ konulu panele katılan Veli Ağbaba, ^’Evet’ ya da ‘Hayır’ oyu verecek insanları mezhepleri üzerinden bölmek tam bir bölücülüktür. Bir Sünni veya Alevi, ‘Evet’ de verebilir, ‘Hayır’ da. Bu onun demokratik hakkıdır. Kimse onların bu tercihlerini sorgulayamaz. Hele hele mezhepleri üzerinden sorgulaması doğru değildir. Baskı arıyorlarsa, ‘Hayır’ oyu veren akademisyenlere baksınlar” dedi.

Panelde konuşan MYK üyesi Ağbaba, CHP’nin iktidarda olmadığını, polis güçleri olmadığını, ‘Evet’ oyunu açıklayanlara nasıl baskı yapabileceklerini sordu. Ağbaba ‘hayır’ oyu vereceklere baskı olduğunu savunurken, “Devletin bütün imkanları kullanılıyor. Malatya’ya Cumhurbaşkanı
geliyor, ödediğimiz vergileri büyükşehir ve her iki merkez ilçe belediyesi resmen cebimizden hırsızlık yaparak, evet oyuna kullanmaya çalışıyorlar. O belediye başkanlarına sesleniyorum, bizim paramızla ‘evet’ oyu propagandası yapamazsınız, o para da bizim de hakkımız var” diye konuştu.
Veli Ağbaba, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in yeğeni olduğunu iddia eden ve referandumda ‘evet’ oyu kullanacağını ifade eden Emel Duran ile ilgili ise şöyle dedi:

“Üzülüyorum ama bir yandan mutluyum. ‘Gürsel Tekin’in yeğeni evet oyu verecek’ diye bir genel başkan yardımcısı, bir büyükşehir belediye başkanı, il başkanı gidiyor kutluyorlar. Bu bir komedi, bu ‘Hayır’ oyunun yüksek olduğunu gösteriyor. Yeğen nasıl bir yeğen, Gürsel Tekin ‘tanımıyorum’ diyor. ‘Benim böyle bir yeğenim yok’ diyor. Dava açalım. DNA testi yaptıralım yeğen mi, değil mi anlaşılsın. Ama buradan sayın genel başkan yardımcısına ve sayın büyükşehir belediye başkanına hayırlı günler diliyorum.”

Ne olmuştu? 

Anadolu Ajansı önceki gün servis ettiği haberinde AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’ın, Malatya’nın Paşaköşkü Mahallesi’nde muhtarlarla biraraya geldiği ve burada alevi muhtarların ‘evet diyerek AKP’ye destek olduğunu ileri sürmüştü. Haberde aynı toplantıya katılan ve CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in yeğeni olduğu iddia edilen Emel Duran isimli bir kadının ‘evet’ diyeceğini açıkladığı ileri sürülmüştü.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR