CHP’li Böke: Başbakan’dan beklediğimiz ciddiyet

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, partisinin Trabzon İl Başkanlığı’nda basın toplantısı yaptı.

15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasındaki sürece ilişkin açıklamalarda bulunan Böke, Başbakan Binali Yıldırım’ın “FETÖ AKP döneminde palazlanmadı” açıklamasına yanıt verdi. Böke Yıldırım’ın sözlerine “İsterseniz kahkaha atayım. Hakikaten Başbakan neşeli ve sohbeti hoş bir insan. Başbakan’dan beklediğimiz biraz ciddiyet. FETÖ her yere girmiş, okullarda, adalet saraylarında, emniyette, askerde var ama ne hikmetse siyasette yok. AKP’de hiç olmadığı söyleniyor. Bu ancak gülünerek karşılanabilir” yanıtını verdi.

‘DARBE KOMİSYONU SAMİMİ ÇALIŞMALI’

Mecliste oluşturulan darbe komisyonuna ilişkin de açıklamalarda bulunan Böke, hükümetin komisyon çalışmalarına engel olduğunu ifade etti. Komisyonun samimi şekilde çalışması gerektiğini söyleyen CHP Sözcüsü, “O darbe komisyonunun başına Fethullah Gülen’e övgüler dizmiş bir milletvekili atandı. Eleştiriler sonrası bu suç ortaklığı ortaya çıkmasın diye gerçeği söyleyenler azarlanmaya başlandı. Başbakan’a düşen en temel görev gerçeğin ortaya çıkarılması, gerçek ortaya çıktığında çözüme ulaşmak için iktidar gücünün kullanılmasıdır. Başbakan komisyonun çalışmasını engelleyici, gerçeği konuşanları tehdit edici tavırla, AKP-FETÖ suç ortaklığını esasında kabul etmiş oluyor. Çünkü endişesi bu suç ortaklığının gerçeklerle birlikte ortaya çıkartılmasıdır” dedi. (DHA)
 

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR