CHP’li gence silahlı saldırı

CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Maltepe’de dün gece ‘Hayır’ kampanyası için afiş asan CHP Gençlik Kolları Üyesi M.D’nin silahlı saldırıya uğradığını ifade etti

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, İstanbul Maltepe’de CHP Gençlik Kolları Üyesi M.D. isimli kişinin silahlı saldırıya uğradığını açıkladı. Olayı resmi Twitter hesabından duyuran Yarkadaş, dün gece 23.30’da “başkanlık” referandumu için “hayır” kampanyası afişi asan M.D.’nin silahlı saldırıya uğradığını belirtti. Saldırganların M.D.’yi evine kadar takip ettiğini ve bindiği araca ateş ettiğini dile getiren Yarkadaş, saldırganların sokakta kimlik kontrolü yaptığını ve ‘Polis Gazetesi’ tanıtım kartları taşıdığını söyledi.

M.D.’nin hastanedeki tedavisinin sürdüğünü ifade eden Yarkadaş, “Saldırı, geniş kitleleri yıldırmayı, korkutmayı ve hareketsiz bırakmayı hedeflemektedir” dedi. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Bu kişiler kimdir? Bu cesareti kimden almaktadırlar?” diye soran Yarkadaş, saldırganların bulunması çağrısı yaptı.

EN SON EKLENENLER