CHP’li Salıcı HDP’nin nöbetinde: İktidar özgüven eksikliği içerisinde

0
131

 HDP’nin Vicdan ve Adalet Nöbeti’ni dördüncü gününde ziyaret eden CHP Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, “Ülkede adalet var mıdır?” sorusunun cevabının olmadığını ifade ederek, “Siyasi iktidar özgüven eksikliği içerisinde” dedi.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Yoğurtçu Parkı’ndaki Vicdan ve Adalet Nöbeti, dördüncü gününde de ziyaretçi akınına uğradı. Akşam saatlerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı destek ziyaretinde bulundu. HDP’li vekillerle kısa bir görüşme yapan Salıcı, ardından demokrasi kürsüsünde söz alarak Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne ilişkin görüşlerini aktardı.

‘İKTİDAR ÖZGÜVEN EKSİKLİĞİ İÇERİSİNDE’

Parktaki polis ablukasını eleştiren Salıcı şunları söyledi: “Bu ülkede adalet ve vicdan olsaydı Yoğurtçu Parkı’nda kimse beklemezdi. Bu ülkede adalet olsaydı kimse Ankara’dan İstanbul’a yürümezdi. Bu ülkede bir kişinin, bir sınıfın belirli bir toplumun, kesimin çok çok ötesinde insanlar bir araya geliyor. Bu ülkede adalet var mıdır? sorusunun cevabı yok. Bu şunu gösteriyor; siyasi iktidar özgüven eksikliği içerisinde. Demokrasi için, adalet için, bir araya gelmeye ve bütün insanlar için demokrasi, özgürlük, adalet gibi bir tek kişiye, zümreye kısıtlanmayacak talepleri istemeye devam edeceğiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here