CHP’li Yıldız ameliyat için İstanbul’a getirildi

Post date:

Author:

Category:

Adalet Yürüyüşü’nde kalp krizi geçiren CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Sakarya’da anjiyo yapıldıktan sonra ameliyat için İstanbul’a getirildi.

Adalet Yürüyüşü’nde kalp krizi geçiren CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız’a Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde anjiyo yapıldı. Ana damarında tıkanma olduğu tespit edilen Hüseyin Yıldız’a, By-Pass ameliyatı veya stent takılması yönünde karar alındı.

Yıldız ve ailesinin müdahalenin İstanbul’da yapılmasını istemesi üzerine Yıldız, Adapazarı Atatürk Stadyumu’na inen ambulans helikopterle İstanbul’daki Memorial Hastanesi’ne sevk edildi.

Helikopterden indirilen Yıldız, “İnşallah iyi olacağım. En kısa sürede yürüyüşe devam edeceğim” dedi. Yıldız, daha sonra ambulansa alınarak Ataşehir’deki özel hastaneye götürüldü.

‘KORKULACAK DURUMDA DEĞİL’

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç da, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Anjiyoda ana damarda yüzde 90 tıkanıklık tespit edildi. Kendisinin ve ailesinin isteğiyle İstanbul’da bulunan bir hastaneye sevk ediliyor. Sağlık durumu korkulacak durumda değil. Yürüyüşün bundan sonraki etabına katılamayacak olmasından dolayı büyük üzüntü duyuyor. Dua bekliyoruz” dedi.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR