Çin’in çözümü tarihi İpek Yolu

  0
  211

  Yanqi Gölü Adası’ndaki Kuşak ve Yol Forumu Liderler Oturumu’na katılan devlet ve hükümet başkanları aile fotoğrafı çektirdi.

  Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, tarihi İpek Yolu’nun yeniden canlandırılmasını hedefleyen Kuşak ve Yol Uluslararası İş Birliği Forumu’nda konuştu. Şi, Pekin’de bulunan Yançi Gölü’ndeki forumun ikinci gününde düzenlenen Yuvarlak Masa Liderler Toplantısı’nda 29 ülkenin liderine hitaben yaptığı konuşmada, uluslararası alanda ekonomi, refah, hoşgörü, açık ticaretin artırılması gibi konuların Kuşak ve Yol’un temel hedefleri arasında olduğunu ve bu konularda ülkeler arasında iş birliğinin artacağını belirtti.

  Şi, Kuşak ve Yol çerçevesinde ortak hareket ederek söz konusu problemlerin çözümünde daha fazla gelişme ve başarı sağlanacağını ve bu şekilde barış, huzur ve ortak kalkınmanın artacağını ifade etti. Şi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Kuşak ve Yol Forumu, 130 ülke ve 70 uluslararası kuruluştan bin 500 delegeyi bir araya getirdi. Şi, Çin’in projeye 79 milyar dolar mali destek sunacağını açıklamıştı.

  PEKİN

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here