Cizre Süleyman Soylu için kapatıldı!

0
123

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun geldiği Cizre’de tüm giriş ve çıkışlar, polisler tarafından kapatıldı. Sokak başı uzun namlulu silahlı polislerin bekletildiği kentin girişlerinde kilometrelerce kuyruk oluştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Şırnak’ın Cizre ilçesine geldi. Soylu’nun kente gelmesi nedeniyle kentin tüm giriş çıkışları asker ve polisler tarafından kapatıldı. Kontrol noktalarında uzun kuyruklar oluştu. Kilometrelerce uzayan kuyruklarda bekletilen yurttaşlar duruma tepki gösterdi. 50 dereceye varan sıcaklık altında bekletilen yurttaşlar arasında bulunan çocuklar ise zor anlar yaşadı.

Kent merkezindeki tüm caddeler zırhlı araçlarla kapatılırken, her on metre de bir korucu, asker ve polis uzun namlulu silahları ile nöbet tuttu. Trafik polisleri ise Soylu’nun geçeceği güzergah üstündeki tüm araçları kaldırdı. Ziyaret boyunca kentin semalarında helikopterler uçtu.

Kente geleceği gizli tutulan Soylu’nun buradan helikopter ile Cizre, Şırnak ve Van arasında yapılan güvenlik yollarında inceleme yaptığı ve Besta bölgesine ziyarette bulunduğu öğrenildi.

Soylu’nun uçağı Şerafettin Elçi Havaalanı’ndan kalktıktan sonra kente durum normale döndü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here