Çocuk yaşta tanışıp 26 yıllık birlikteliği olduğu işadamını dava etti: Defalarca kürtaja zorlandım

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Küçükçekmece Aile Mahkemesi tarafından 2015 yılında Elvan Bulut’un aile içi şiddet mağduru olduğu belirtilerek, Mehmet Şerif Varan’ın şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama ve küçük düşürücü sözler sarf ettiği belirtildi. Mahkeme, Varan’ın 1 ay süreyle Bulut’a yaklaşmasını da yasakladı. Ancak ikili arasındaki gerilim son bulmadı. Elvan, Varan’dan şikayetçi olarak maddi ve manevi tazminat talep etti. Davanın görülmesine ise yarın başlanıyor.

ELVAN BULUT: DEFALARCA KÜRTAJA ZORLANDIM
Henüz Lise 1. sınıfta 16 yaşında bir çoçukken Mehmet Şerif Varan ile tanıştığını belirten Elvan Bulut’un iddiaları şöyle:

“Lise 1. sınıfta okurken Mehmet Şerif Varan ile tanıştım. Çocuk yaştaydım ve kandırıldım. Abilerim ilişkimize karşı çıktı ve beni tehdit ettiler. Annemin ve ablamın yardımıyla okul kaydımı başka bir yere aldırdım. 1992 yılından itibaren Mehmet Şerif Varan ile Ataköy’de bir evde yaşamaya başladım. 1996 yılında ise annem ve ablam bir evimin olması için maddi destekte bulundu. TOKİ’den aldıkları bu evin tapusu daha sonra çıkacaktı. Abilerimin kayıtlardan adresimi bulmalarını engelemek için daire ile ilgili ödemelerdeki makbuzlara Varan’ın ismi yazıldı. İşlemler bitince evin tabusu bana devredilecekti. 2008 yılında evin tapusu çıktı. Hakkım olan tapu bana devredilmedi. Bu devir için aramızda sözleşme de yapmıştık. Bu evrakı da savcılığa sundum. İlişkim boyunca şiddet gördüm. Defalarca hamile kaldım ve zorla kürtaj ettirildim. Sık kürtaj olmam nedeniyle de molgebelik hastalığına yakalandım. Varan hamile kalmam için yeterli spermi olmadığını iddia ederek bebeklerin başka adamlardan olduğu iftirasında da bulundu. İşe girdim ancak Varan sigortamı ödediğini söyleyerek işten çıkmaya zorladı. Yaşadıklarım nedeniyle intihar da ettim. Yargıdan yardım bekliyorum” dedi.

DAVALI VARAN: SAYGIN BİR İŞ ADAMIYIM
Elvan Bulut’un iddialarını Varan avukatı yalanladı. Dava dosyasına giren Varan’ın avukatının beyanı ise şöyle:

“Müvekkilim çok saygın ve hayırsever bir iş adamıdır. 90’lı yıllarda Bakırköy Spor’un 1. Ligde olduğu dönemde kulüp başkanlığı yapmıştır. Davacı müvekkilinin yanında 1999 yılında çok kısa bir süre çalışmıştır. Müvekkilim iyi niyeti suistimal edilmiştir. Elvan Bulut yıllardır müvekilimin güyrımenkulünü boşaltmadığı gibi hazırladığı senaryo ile Varan’a ait daireyi elinden almak istemektedir” dedi.
Bulut’un avukatı ise savcılığa 31 Ağustos 1994 tarihinde devir protokolü imzaladığını hatta bu devre binaen 1 Kasım 1996 tarihinde Beyoğlu 19. Noterliğinde devir senedi imzalandığını belirtti.

DAVA ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDE GÖRÜLECEK
Elvan Bulut’un yaptığı başvuru ise mahkeme tarafından kabul edildi. Tapu iptalinin tescilini isteyen Bulut, yaşadıkları nedeniyle 100 bin Lira maddi, 300 bin Lira da manevi tazminat talep etti. Davanın harcını dahi yatıracak maddi imkanı olmayan Bulut’un açtığı davanın görülmesine ise 1 Aralık’ta Asliye Hukuk Mahkemesi’nde başlanacak.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR