Çoğunluğu Kürt ve Alevi olan aileleri “Kripto Ermeni” olarak fişlediler!

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

İHA’ nın geçtiği habere göre;  Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey yaptığı açıklama ile Türkiye’de yaşayan 37 bin 55 ailenin “Kripto Ermeni” olarak Çoğunlukla Alevi ve Kürt olarak gizlendiği öne sürüldü. Fişlenen aileler içerisinde Türk ailelerde var.

Gülbey yaptığı açıklamayla çoğunluğu Alevi olan ailelerin fişlendiğini de itiraf etmiş oldu. Verilen rakamın bu kadar net ve küsuratlı olması binlerce kişinin fişlendiğinin kanıtı niteliğinde.  Bu fişleme verilerinin bazı araştırmacılar tarafından ortaya çıkarıldığı ve bu çalışmanın devam edileceği de belirtiliyor. Çalışmanın sebebi ise açıklanmıyor.

Araştırmaya göre fişlenen ailelerin memleketleri şöyle:

Diyarbakır bin aile Kürt, Süryani ve Alevi;  Malatya 3 bin 655 aile Kürt, Alevi;  Kayseri 5 bin aile Türk;  Elazığ bin aile Kürt, Alevi;  Van 4 bin aile Kürt;  Tunceli 2 bin aile Kürt, Alevi;  Şanlıurfa 3 bin 500 aile Kürt, Arap;  Siirt bin 200 aile Kürt, Alevi, Türk-küçük bir kısmı;  Erzincan bin 300 aile Kürt, Alevi;  Sivas 2 bin aile Kürt, Alevi;  Mardin bin 500 aile Arap; Kahramanmaraş 3 bin aile Kürt, Alevi;  Adıyaman bin 600 aile Kürt; Adana 2 bin aile Kürt, Arap, Alevi. 

 

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR