DAD: İnancımızı peşkeş çekmekten vazgeçin

Post date:

Author:

Category:

AKP iktidarına yakınlığıyla bilinen  Türkmen Alevi-Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir Özdemir, Kanal A’da katıldığı Haber Merkezi programında Alevilere tehdit savurmuştu.

Kanal A’da katıldığı Haber Merkezi programında Alevilere tehdit savuran Türkmen Alevi-Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir Özdemir’e tepkiler dinmiyor. AKP’ye yakınlığıyla bilinen Özdemir’e bir tepki de Demokratik Alevi Dernekleri’nden geldi. Basına ve kamuoyuna yapılan yazılı açıklamada “Hak Yol Alevi yolunda inancımızı peşkeş çekenler, inancımız üzerinden çıkar siyasetçiliği yapan kurum ve bireyler elbet Alevilere hesap verecek. Yolda olanlar ile Ocaklarımız pirlerimiz huzurunda dar divanı kurarak meselelerimizi çözeriz” denildi. Açıklamanın tamamı şöyle.

BASINA VE KAMUOYUNA
“Türkmen Alevi-Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir Özdemir, Kanal A’da katıldığı Haber Merkezi programında haddi olmayan, temsiliyetini Hak Yol Alevi halklarının kabul etmediği FETÖ organizasyonlu kuruluşların. Bugün güç nerde ise, yalak nerde doluyor ise orda kendine yer bulmak için Alevilerin ölüm fermanına imza atacak ve hizmet edecek bir çizgide hareket etmekte olduğunu açık etmiştir. Alevi toplumuna yapılacak her saldırının artık müsebbibidir. Ona akıl verenlerle birlikte hedef gösterenidir. Toplumu kin ve düşmanlığa sevk etmiştir. Yalak sahibinin verdiği görevi yerine getirmiştir.
Hak Yol Alevi yolunda inancımızı peşkeş çekenler, inancımız üzerinden çıkar siyasetçiliği yapan kurum ve bireyler elbet Alevilere hesap verecek. Yolda olanlar ile Ocaklarımız pirlerimiz huzurunda dar divanı kurarak meselelerimizi çözeriz. Bu güne kadar Hak Yol Alevi toplumu içerisinde toplumun kabul etmediği faaliyetler yürüten kurum ve bireyler yola özeleştirilerini vererek devam etmelidirler.

Yolda olanın niyetini sorgulamak yerine gerçeğe, hakikate çağırmakla yükümlüyüz. Ve ancak Hak Yol Alevi halklarının gücüne dayanarak ayakta durabilir, haklarımızı ancak toplumsal örgütlülüğümüzle alabiliriz. Kadı divanlarından, müftülerden medet umanlar bugün topluma hesap veremez duruma gelmişlerdir.
Yol yakınken Yola uygun birlik ile cümle kem gözün, zulmat fikrin önünde birlik ruhuyla durmalıyız. Artık niyetler açık edilmiş, Zulmat iktidarı çıkmazlarını bizlerin katliamı üzerinden aşmak istiyor. Özdemir Özdemir gibi Emir erlerine de katliamı meşrulaştırma görevi vermiş. Her Alevi Kürdü, Türkü, Arabı şunu açıkça bilmelidir. Birlik ile ancak koruyabiliriz toplumlarımızı. Tekrar Maraş, Malatya, Çorum, Sivas’ta olduğu gibi bizlere ölümü gösterip sıtmaya razı etmek istiyorlar.
Yürü bre Hınzır paşa seninde çarkın kırılır
Güvendiğin padişahın Oda bir gün devrilir.”

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR