DAD; Nemrudi zihniyetin ardıllarına karşı hakikat yolunda yürüyenleri sahiplenelim!

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Demokratik Alevi Dernekleri Genel Merkezi yazılı bir açıklama yaparak HDP Eş aşkanlarının tutuklanmasını “Nemrudi ziyniyet” oalrak nitelendirdi.

İşte DAD!ın açıklaması;

 

Zalimlerin zulmü, faşizmi hukuk ve adaleti yok sayarak rızalıktan- razılıktan tümüyle uzaklaşıyor.

Xinzir paşalar selefist hükümdarlığına engel olarak gördüğü, kendisine biat etmeyen halkların ve demokrasi güçlerinin iradesini tanımayarak, topyekûn bir biçimde, vahşice halkların kazanımlarını hedeflemiş halkların rıza göstererek irade seçtiği HDP Eş Genel başkanları, Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ve 9 miletvekillini mafya vari yöntemlerle gözaltına almak, tutuklamakla halkların, inançların, tüm ötekilerin özgür iradesini tasfiye etmeyi amaçlamıştır.

Xinzir paşaların zülmü; Alevi-Müslüman Kürtler başta olmak üzere , Türk, Ermeni, Süryani, Çerkez vd. tüm halkların iradesine karşı topyekûn savaş açmaktadır. Halkların rızalık göstererek seçtiği temsilcilerini tutuklayıp halkların iradesini tutsak ve rehin alma politikasını devreye sokmuştur. Bu durum asla kabul göremez- görmemelidir…

HAQ ve HAKİKATİN hizmetinde bildiğinin alimi bilmediğinin talibi olan bizler zülme boyun eğmeyen, sessiz kalmayan tüm devrimci, demokrat, aydın kısacası ötekileri bu Emevi zulmüne, faşizmine tiranlığına karşı irademize sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Gün, hakikat uğruna direnen mazlumların yan yana durup hakikat saflarında Nemrudun zülmüne, haksızlığa adaletsizliğe karşı da tavır alma, safını belirleme günüdür. Kerbela’dan bugüne don değiştirip gelen, gücünü mazlumların kanından alan Yezidin zihniyetini lanetleyen bizler zalime boyun eğmeyen Hüseyni direnişi, Zeynebin muaviye karşısında baş eğmeyen onurlu duruşunu göstermek, hakikati sahiplenmek zorundayız.

Başta Alevi- Kızılbaş inanç topluluklarını ve tüm demokratik kamuoyunu Nemrudi zihniyetin ardıllarına karşı her yerde sesini yükseltip eşit koşullarda kardeşçe yaşama umuduna, toplumsal muhalefeti diri tutmaya, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası bir kelimeden ibaret sayılan Radikal Demokrasiye sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Muaviye zihniyetine teslim olmak zulme, ecelsiz ölümlere ortak olmaktır…

DEMOKRATİK ALEVİ DERNEKLERİ GENEL MERKEZİ…

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR