DAD “Son kalan varlığımız yok edilmek isteniyor”

Maraş’da Kürt Alevi yerleşim alanlarına yapılmak istenen IŞİD kamplarıyal ilgili bir açıklama yayınaladı. Alevileri desteğe çağıran DAD’ın açıklaması şöyle:

Son kalan varlığımız yok edilmek isteniyor

AKP hükümeti Maraş’ta 30 bin kişilik, mülteci kampı sekiz Alevi köyünün tam ortasına kurulmak isteniyor. Peki, bu durum karşısında sorular sormak gerekiyor.

Aleviler Bu Konuda Ne Düşünüyor?

Alevi toplumu için zor durumda kalana el uzatmak yardımcı olmak en temel düsturdur. Bu durum asla mülteciler ya da Suriye ve Arap halkına karşı değil. Tamamen AKP’nin bilinçli bir demografik dönüşüm gerçekleştirme( katliam hazırlığı yapma) ve halkları karşıtlaştırma planına karşı durmak ve gelecekte oluşacak daha derin meselelere karşı önlem almaktır. Yoksa Rıza ile gelen mihman başımız üzerinedir.

Neden Kürt Alevi Yerleşim Alanı seçiliyor?

Hedef Maraş hattını alarak burada son kalan Alevi varlığını silerek Adıyaman, Malatya hattını da demografik dönüşüme uğratmak ve nihai asimilasyon sürecini nüfus yapısıyla da sonlandırmak.

Alevi Toplumu Ne Yapmalı? Alevi toplumu Kızılbaşı, Bektaşi’si, Çepni’si, Tahtacı’sı, Nusayri’si topyekûn bir direnişe geçmeli. Evinde Sokağında şehrinde. Alevi Kurumları Ne Yapmalı? Tüm alanlarda yürüyüş, basın açıklamaları ve Maraş’a yürüyüşler yapmalıdırlar.

Alevi Gençliği Ne Yapmalı?

Maraş kırmızıçizgimizdir, Alevi yaşam alanlarında mutlak savunmalarını almak zorundadırlar. Tüm kentlerden toplu şekilde Maraş’a gitmelidirler. Bunun için kimseye danışmak zorunda değillerdir. Toplumları tehlikededir. İnançları tehlikededir. Sadece 12 hizmet görevi yürüterek bu topluma sahip çıkamazlar. Kimse kendini kandırmasın. Gün direnmek günüdür.

XIZIR CÜMLEMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN…

DEMOKRATİK ALEVİ DERNEKLERİ

 

EN SON EKLENENLER