DAD: Zulme boyun eğmeyeceğiz

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Demokratik Alevi Derneği Genel merkezi yazılı bir açıklama yaparak son zamanlarda Aleviler üzerinde artan nefret söylemi, gözaltı ve yargılamalara tepki gösterdi.

Yapılan yazılı açıklamada “Alevilere dönük baskı ve tehditler iktidarlar tarafından sistemli bir şekilde yürütülmektedir. Alevi temsilcilerinin olmadığı her platformda Alevilerin değerleri tartışılıyor ve her türden hakaret ve tehdit yapılıyor. Bu durumu kabul etmediğimizi ve şiddetle kınadığımızı paylaşmak istiyoruz” denildi.

“Aleviler eski Aleviler değildir” denilen açıklamanın devamında “Bir yanağına vurulduğunda diğer yanağını göstermenin anlamı kalmadığının farkındalar. Zora ve zulme boyun eğmenin zalimin safında olmak olduğunu, bundan sonra dosta dost, düşmana düşman ilkesiyle hareket edeceğiz” denildi.

Aleviler olarak eşit yurttaşlık hak ve özgürlüklerimize sahip olmak ve kullanmak istiyoruz denilen açıklamada son olarak “iktidarı toplumsal kutuplaştırma çalışmalarından vazgeçmeye, cihatçı ve selefi örgütlenme zeminini yaratmaya son vermeye çağırıyoruz. Son zamanlarda Alevi yurttaşlara dönük gözaltı, tutuklama ve yargılamaları kabul etmiyor ve buna son verilmesini bekliyoruz. Bu antidemokratik uygulamalara karşı sessiz kalmayacak ve her türlü demokratik tepkiyi göstereceğimizin bilinmesini istiyoruz” denildi.

PİRHA

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR